Mikrofon nie łapie dźwięku z głośników

@Dasza Zaktualizowałem sterowniki dźwięku i w ustawieniach skype pasek zaczął reagować gdy puściłem muzykę i zmieniłem na miks stereo. Zrobiłem test ponownie, włączyłem muzykę zadzwoniłem na Echo sound test Service i mówiłem. Nadal to samo Słychać tylko szum.

Jak nie sterowniki to może być słaby net*** lub jakiś wirusek

 

*** jezeli jestes za routerem to dobni sie bezposrednio i jeszcze raz wykonaj test

@Dasza Komputer czysty skanowałem Esetem, Internet mam taki   5323453914.png Router mam TP-LINK TL-WR841N i jestem połączony kablem Ethernet

Sprawdz przy pomocy gg czy występuje problem - jezeli nie występuje to przeinstaluj skaypa

@Dasza GG? Gadu Gadu nie ma funkcji rozmów audio

to sprawdz na innym komunikatorze 

@Dasza Jako że nie miałem możliwość sprawdzić czy problem występuje na innym komunikatorze, posłużyłem się Windowsowym rejestratorem dźwięku. Ustawiłem w panelu sterowania Miks Stereo jako domyślne urządzenie komunikacji i odpaliłem rejestrator i włączyłem muzykę i mówiłem. Było słychać tylko muzykę ale nie mój głos.

Odinstaluj wszystkie zabezpieczenia które działają w real time.

i sprawdz czy pomogło.

@Dasza w sensie Antywirusy i podobne?

EDIT

Pokombinowałem w ustawieniach dźwięku w panelu sterowania i ustawiłem mikrofon z kamerki jako urządzenie domyślne a miks stereo ustawiłem jako domyślne urządzenie komunikacji. Włączyłem Windowsowy Rejestrator Dźwięku i wszystko działa, nagrywa się dźwięk z komputera i mój głos. W Skype znowu jest inaczej, mam odznaczone w ustawieniach Skype Automatyczne dostosowanie głośności mikrofonu i jeśli jako  mikrofon ustawię mikrofon kamerki to mój głos słychać tylko w chwili gdy nie leci muzyka z głośników, gdy włączam muzykę muzyka zagłusza mój głos. Jeśli jako mikrofon wybiorę Miks Stereo to już jest tylko szum z muzyką i bez muzyki. Co to może być?

MIałem Firewall od Spysheltera który sprawiał ze nie wyraznie leciały piosenki z chrome.

 

Także odinstaluj różne programy zabez.(programy typu na żadanie został) - na chwilę i zrób test 

@Dasza Nie mam takich programów. podrzucam screeny zainstalowanych programów https://zapodaj.net/69b19f3c9e6e5.jpg.html   https://zapodaj.net/4f2ce954e4da0.jpg.html  https://zapodaj.net/a1a89df4ad783.jpg.html

kiedy skanowałeś Esetem bo go nie masz ?

@Dasza  Tydzień temu ale usunąłem bo zawieszał mi się system. Najdziwniejsze jest to że ostatnio jak rozmawiałem na skype to nagle samo z siebie problem się naprawił 2 osoba słyszała dźwięk z głośników i mój głos a wtedy miałem wyłączony miks stereo. jak się z tą osobą rozłączyłem i po chwili zadzwoniłem jeszcze raz ten ‘‘błąd’’ powrócił.

Hej,

 

Miks stereo łączy wszystkie dźwięki, które występują w systemie - to tak jakby wyjście całości dźwięku z systemu. Stąd też nazwa miks. Cały myk tego rozwiązania polega jednak na tym, by odpowiednio ustawić głośności poszczególnych składowych. Czyli w przypadku mikrofonu musisz ustawić odsłuch na dość wysokim poziomie tak, by nie był przygłuszany przez włączoną muzykę.

 

Wydaje mi się, że ściąganie i rejestracja dźwięku z kolumn w Twoim przypadku jest uzależniona od ustawienia i pozycji mikrofonu w kamerze. Nie jest przypadkiem tak, że czasami zmieniasz położenie kamery?

 

Czy kamera jest podłączona do komputera cały czas czy może po skończeniu rozmowy ją odłączasz od portu USB?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus Nie mam kolumn :slight_smile: Mam zwykłe głośniki komputerowe Creative dokładnie takie http://imged.pl/glosniki-komputerowe-creative-2-0-a50-jack-3-5mm-9739703.html  Kamerę mam ciągle podłączoną do komputera przez port USB w monitorze. Próbowałem oddalać kamerę od głośników i przybliżać ją. ciągle ten sam efekt, szum. Ten błąd jak pisałem wcześniej jest tylko w skype w rejestratorze dźwięku wszystko normalnie działa.

Hej,

 

Oczywiście chodziło mi o głośniki. :slight_smile:

  • Czy do takich portów USB masz podłączone coś jeszcze? Jakieś inne urządzania?

Może zatem deinstalacja programu, czyszczenie dysku z plików tymczasowych i rejestru z błędnych wpisów (pomoże CCleaner na przykład), uruchomienie ponowne systemu i ponowna instalacja?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus Do portów Usb w monitorze podłączone mam tylko kamerę i kabel usb zasilający od głośników. w portach Usb w komputerze podłączone mam klawiaturę usb myszkę usb kabel usb od monitora dzięki któremu mogę używać portów Usb w monitorze. i tyle. Przeinstalowywałem Skype ale to też nie pomogło. Chyba będę musiał zrobić reinstall systemu.

Hej,

 

A gdybyś na próbę podłączył głośniki pod inny niż w monitorze port USB?

 

Pozdrawiam,
Dimatheus

@Dimatheus Podłączyłem kabel Usb od głośników do portu Usb w komputerze. Kamerka zostawiłem podpiętą w porcie Usb monitora. To samo. Słychać mój głos lecz jest on zagłuszany przez muzykę z komputera. Co ciekawe gdy ściszyłem głośniki do minimum nadal muzyka zagłuszała mój głos choć mówiłem głośniej. Było słychać mój głos lecz go przerywało. nie słyszałem muzyki którą włączyłem.

Hej,

 

Cały czas masz jako domyśle źródło dźwięku miks stereo i dźwięk odtwarzany jest głośniejszy niż rejestracja mikrofonu. Musisz podgłośnić mikrofon, a raczej jego odtwarzanie w miksie stereo, jak na screenie. Ewentualnie możesz przełączyć się ponownie na źródło dźwięku, jakim jest kamera.

 

5911d115dd28.png

 

Pozdrawiam,
Dimatheus