Mikrofon po podłączeniu do panelu przedniego nie działa


(Bialy Wojownik18) #1

Opis problemu:


(Piotrsobol) #2

 

Może zmienia się to nie w BIOSie, tylko zworką na płycie?


(Bialy Wojownik18) #3

Tylko w instrukcji nie ma wzmianki o takiej. Poza tym właśnie ściągnąłem pokrywę i się upewniłem, że ta płyta główna nie ma w ogóle żadnych zworek. Tylko same porty i złącza.


(Piotrsobol) #4

Poważnie płyta nie ma żadnych zworek? Ta płyta powinna mieć spolszczony BIOS 3D, posprawdzaj jeszcze ustawienia, odnośnie rodzaju kodeka audio.

 

 

Sterowniki nie mają tu nic do rzeczy, to sprawa czysto sprzętowa. Sprawdź czy kabelki z panelu przedniego są całe, gniazdko MIC może też mieć wadę fabryczną.


(Bialy Wojownik18) #5

Wizualnie wszystko wygląda w porządku. Nie mam niestety miernika, żeby się upewnić, że każda żyła jest ok. Może uda mi się taki zdobyć to posprawdzam.


(Piotrsobol) #6

Nie wiem czy takie dupowate kabelki, da się zmierzyć miernikiem. Może wypal system Live CD!, na przykład Ubuntu, na płycie czy pendrive i wtedy będziesz miał 100% pewności.


(Bialy Wojownik18) #7

Nie miałem już do tego siły i odpuściłem. Najprawdopodobniejsze jest to, że po kilku latach po prostu odkryłem wadę fabryczną płyty głównej. Nic nie pomagało. Kupiłem na allegro za 3,5 zł kartę muzyczną na USB i teraz przez nią mam wpięty tylko mikrofon ustawiony jako domyślne urządzenie nagrywania. Karta muzyczna zintegrowana w płycie głównej jest domyślnym wyjściem audio. W ten sposób wszystko działa idealnie.


(Piotrsobol) #8

Wadę może posiadać też panel przedni, skoro tylne gniazdko działa. Najważniejsze, że jesteś zadowolony :-o


(JNJN) #9

Lub po prostu trzeba uaktywnić przednie gniazdo mikrofonowe lub zmienić w sterowniku z tylnego na przednie gniazdo mikrofonowe.