Mikrofon > problem

(Tele89) #1

Mam problem z mikrofonem. Poprostu jakby go nie wykrywało. Probowałem wszystkiego co znalazlem w search ( nie jest wyciszony, testowalem i jak cos mowie to pasek sie nie rusza, w nagrywaniu mam zaznaczony mic i nic nie jest wyciszone) A mikrofonu w rejestratorze dzwieku/skype/counter strike/team speak. Mam 3 mikrofony (1 nowy) i zaden nie dziala (100% dobrze podlaczony) u kumpla testowane- dziala bez zarzutu. Moja karta dzwiekowa Realtek AC97. Niewiem co mam juz robic... system przeinstalowalem niedawno i nadal nie działa. Jakies porady ?

(Pixel) #2

To moze byc cos z karta dzwiekowa.Moze tylko cos z gniazdem obejrzyj dokladnie karte.

(Miszkurka2000) #3

Sprawdź w Panelu Sterowania lub w ikonce w Trayu (obok zegarka) czy w opcjach sterownika od karty muzycznej (Menedźer Efektów Dźwiękowych) w zakładce Konfiguracja Głośnika masz ustawione Tryb 2 kanałowy. Jeśli masz coś więcej to zwróć na to uwage bo być może oprogramowanie przełącza wejście mikrofonu jako wyjście któregoś z dodatkowych kanałów dźwięku (np. Tryb 6 kanałowy dla wyjścia 5.1) i dlatego nic nie słychać.

(żabol) #4

ja tez mialem podoibny problem i okazalo sie ze nie sa podlaczone kable wiec moze nie masz podlaczonych

(dark__jedi) #5

może być np wyciszony, albo jak napisał Miszkurka2000 może programowo port został przechwycony przez dodatkowe głośniki z uwagi na ustawiony dzwięk 5.1

(Tele89) #6

mam ustawione na 2 glosniki w programie od sterownikow... a moja karta jest zintegrowana na plycie glownej btw :stuck_out_tongue:

(nfk) #7

A może kupiłeś popsuty mikrofon?? Pożycz od kogoś, kto ma mikrofon na 100% działający i zobacz czy hula

(Tele89) #8

pisalem ze sprawdzane u innych i dzialaja

(Miszkurka2000) #9

No tak, a gdzie podłaczasz mikrofon? Z tyłu komputera bezpośrednio do płyty głównej czy z przodu obudowy masz wejścia? Jeśli z przodu to być może nie masz podłączonych wejść. Druga sprawa że karta jest zintegrowana. Znam przypadek że taka karta poprostu z dnia na dzień bez wyraźnej przyczyny padła (ECS P6ISA-II). Była w systemie ale nie grała. Głośniki ci grają? Jesteś pewien że mikrofon podłaczasz do MIC a nie LINE IN?

(Tele89) #10

jestem pewien ze mam podlaczone do MIC. Glosniki mi chodza. Probowalem tez na innej karcie dzwiekowej (SB Live! 5.1) i to samo =/ niewiem co zrobic

(Miszkurka2000) #11

Skoro na innej karcie dźwiękowej zainstalowanej w twoim systemie jest to samo, a mikrofon jest OK bo sprawdzałeś, to na 100% coś jest nie tak z programem do nagrywania którego używasz.

Złączono Posta : 29.03.2006 (Sro) 8:58

Sprawdź też w urządzeniach czy nie masz jakichś wykrzykników. Może masz konflikty lub źle poinstalowane sterowniki. Sprawdź tez DirectX. Ale zgadywanka.

Złączono Posta : 29.03.2006 (Sro) 9:05

Jeszcze coś przychodzi mi do głowy. Może spróbuj wyjąć dodatkowe karty np. TV, FireWire i sprawdź wtedy. Będziesz wiedział że to któraś z nich. Jeszcze możesz przywrócić domyslne ustawienia w Biosie, albo gdzie sie da ustawic Auto.

(Tele89) #12

do kompa mam podlaczone tylko glosniki i micro. wkladalem wtyczke od mica w kazda po kolei i nadal nie dziala. jak testuje sprzet to nie wykrywa glosu... help me...

(Miszkurka2000) #13

Ja wysiadam ... Albercik wychodzimy! :crazyeyes:

(Tele89) #14

w biosie tez wzielem domyślne ustawienia i to samo.... parodia poprostu ^^ albo żal...

(kacprosz) #15

ja też miałem taki problem i radze zainstalować nowsze sterowniki karty dziękowej albo jeżeli jest ona zintegrowana to zainstalować nowe sterowniki płyty głównej

(Dyzio) #16

ja mam ten sam problem nie chodzi, mam karte Creative Audigy Live! 5.1 i nie hula mi Majk :frowning: dzwiek slysze ale nie slysze glosu podczas testów, pomóżcie...