Mikrofon sterowniki dzwiek


(Thes To) #1

Witam,

mam pewien problem.

Wcześniej gdy miałem jeszcze nie zainstalowane sterowniki do mojej karty dźwiekowej zintegrowanej z płyta główna miałem czasem problemy z dźwiękiem, ale gdy wypróbowałem mikrofon to bylo mnie słychać ale ja nie słyszałem innych.

Dzisiaj zainstalowałem sterowniki C-MEDIA CM6501 Like Sound Devic i problem jest taki, że słysze innych w rozmowach przez mikrofon i nie mam już problemów z dźwiękiem, kosztem tego, że oni mnie nie słyszą ;/

Myśle, że problem może tkwic w tym, że jak na poniższym zdjęciu jest C-MEDIA CM6501 Like Sound Devic zarówno w odtwarzanie dźwięku i nagrywanie dźwięku tak przed instalacją sterowników było w obydwu PnP Audio Device. Czy rozwiązaniem nie byłoby PnP w nagrywaniu i C-MEDIA CM6501 Like Sound Devic w odtwarzaniu? Jak to zrobić ? :S

81943459mu8.jpg

Blagam o pomoc

Z góry dziękuje.


(sdar) #2

Thes , - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.


(Seba86mu) #3

W pozycji Nagrywanie dźwięku kliknij na przycisk Głośność i sprawdź, czy nie masz wyciszonego mikrofonu. Najlepiej daj głośność na maksa i sprawdź.


(Thes To) #4

Nie jest wyciszony, jest podglośniony na maxa.


(Seba86mu) #5

Rozmawiasz przez Skype ?


(Thes To) #6

Nie, próby były wykonywane na wmontowanym czacie głosowym w komunikatorze xfire.

Na teamspeaku przed sterownikami był mikrofon ciągle na Mute, a po już dobrze, lecz nie było mnie słychać ani kropka się nie świeciła gdy naciskałem key od gadania.


(Seba86mu) #7

Być może to kwestia ustawień w programach, w których rozmawiasz. Musisz pogrzebać w opcjach dźwięku tych programów. Pewnie będzie tam rozwijana lista, na której wskażesz Twoje urządzenie dźwiękowe, do którego podłączony jest mikrofon czyli C-Media CM6501 Like Sound Device. Wydaje mi się, że obecnie ustawione jest domyślne urządzenie audio.


(Thes To) #8

Rejestrator dźwięku się zawiesza przy próbie nagrywania. Mam wrażenie, że komputer nie czyta mikrofonu jako podpięty sprzęt. Chociaż słysze jak cos mówie w głośnikach.


(Olixxx94) #9

Jeśli słyszysz w głośnikach to, co mówisz, to wyklucza się możliwość niewykrywania mic przez kompa.


(Thes To) #10

A cos czytalem, ze trzeba wlaczyc karte dzwiekowa w BIOS'ie? Moze to to?