Mikrofon sterowniki dzwiek

Witam,

mam pewien problem.

Wcześniej gdy miałem jeszcze nie zainstalowane sterowniki do mojej karty dźwiekowej zintegrowanej z płyta główna miałem czasem problemy z dźwiękiem, ale gdy wypróbowałem mikrofon to bylo mnie słychać ale ja nie słyszałem innych.

Dzisiaj zainstalowałem sterowniki C-MEDIA CM6501 Like Sound Devic i problem jest taki, że słysze innych w rozmowach przez mikrofon i nie mam już problemów z dźwiękiem, kosztem tego, że oni mnie nie słyszą ;/

Myśle, że problem może tkwic w tym, że jak na poniższym zdjęciu jest C-MEDIA CM6501 Like Sound Devic zarówno w odtwarzanie dźwięku i nagrywanie dźwięku tak przed instalacją sterowników było w obydwu PnP Audio Device. Czy rozwiązaniem nie byłoby PnP w nagrywaniu i C-MEDIA CM6501 Like Sound Devic w odtwarzaniu? Jak to zrobić ? :S

81943459mu8.jpg

Blagam o pomoc

Z góry dziękuje.

Thes , - Witaj na forum :slight_smile:

Postaraj się od samego początku dostosować do regulaminu i zasad panujących na forum.

Jedną z takich zasad jest używanie polskiej pisowni (włączając w to znaki typu ą, ś, ć, ł, ó itd).

Zastosuj się proszę do tych wymogów.

W pozycji Nagrywanie dźwięku kliknij na przycisk Głośność i sprawdź, czy nie masz wyciszonego mikrofonu. Najlepiej daj głośność na maksa i sprawdź.

Nie jest wyciszony, jest podglośniony na maxa.

Rozmawiasz przez Skype ?

Nie, próby były wykonywane na wmontowanym czacie głosowym w komunikatorze xfire.

Na teamspeaku przed sterownikami był mikrofon ciągle na Mute, a po już dobrze, lecz nie było mnie słychać ani kropka się nie świeciła gdy naciskałem key od gadania.

Być może to kwestia ustawień w programach, w których rozmawiasz. Musisz pogrzebać w opcjach dźwięku tych programów. Pewnie będzie tam rozwijana lista, na której wskażesz Twoje urządzenie dźwiękowe, do którego podłączony jest mikrofon czyli C-Media CM6501 Like Sound Device. Wydaje mi się, że obecnie ustawione jest domyślne urządzenie audio.

Rejestrator dźwięku się zawiesza przy próbie nagrywania. Mam wrażenie, że komputer nie czyta mikrofonu jako podpięty sprzęt. Chociaż słysze jak cos mówie w głośnikach.

Jeśli słyszysz w głośnikach to, co mówisz, to wyklucza się możliwość niewykrywania mic przez kompa.

A cos czytalem, ze trzeba wlaczyc karte dzwiekowa w BIOS’ie? Moze to to?