Mikrofon strasznie szumi

Cześć. O tuż mam taki problem. Mój mikrofon strasznie szumi podczas rozmowy, czy też nagrywania. Po dmuchnięciu w niego jest wszystko okej, lecz tylko przez chwilę. Na początku myślałem, że to wina mikrofonu, więc udałem się po nowy, lecz nadal to samo.

Konfiguracja mikrofonu również nie pomaga. Wiecie czego to może być problem?

Mój system, to Windows 7.

 

A jak na tylnym gnieździe się zachowuje?

 

Czy komputer połączony jest z wieżą,TV?

 

Może jakieś silne pole magnetyczne w okolicy.

 

Rozumiem,że przerobiłeś wszelkie ustawienia mikrofonu?

 

Screen z menadżera z rozwiniętą gałęzią kontrolera dźwięku…

 

Screen z dźwięków z opcji odtwarzanie i nagrywania (mikrofon włożony do tylnego gniazda)>

Przed chwilą zmieniłem jakość dźwięku na DVD, oraz  w rozszerzeniach zaznaczyłem opcję tłumienia zakłóceń, szumu nie ma lecz dźwięk jest jakiś taki dziwny.

No to metoda prób i błędów i ma być jak najlepiej.

A nie ma jakiegoś programu, który będzie służył jako filtr w którym będę mógł dokładnie dostosować jakość dźwięku?

Czy to jest szum czy dość silne buczenie?. 

Szum, czasami głośniejszy od głosu, a najciekawsze jest to, że po dmuchnięciu w mikrofon on znika na kilkanaście sekund po czym spowrotem szumi. Na poprzednim mikrofonie było to samo.

To potrzebne.

nagrywanie.png

 

odtwarzanie.png

 

menadzer.png

W systemie wygląda na OK.

 

Tylko regulacja lub może zmiana sterownika dźwięku lub tak zostanie, bo może coś z kartą dźwiękową już jest.

 

Kombinuj lub zastosuj kamerkę z mikrofonem.

A nie ma jakiegoś programu, który mógłby filtrować dźwięk z mikrofonu? Coś jakby equalizer. :slight_smile:

Co to jest za mikrofon podaj dokładny model jeśli możesz?

To mikrofon wbudowany w słuchawki. 

Dokładnie to są te. Kliknij.  

Ja zacząłbym od sprawdzenia mikrofonu na innym sprzęcie.   Jeżeli okaże się że będzie działać prawidłowo, kombinować dalej.  Czy przy wymianie brałeś ten sam model?.  Czy próbowałeś wybrać " Miks Stereo" dla mikrofonu? (oczywiście najpierw go włącz)

Niedawno kupiłem kolejny mikrofon, gdyż osoby z którymi rozmawiałem skarżyli się, że “szumi”.

Problem nadal się powtarza, więc wina nie leży po stronie mikrofonu.

Może ktoś ma kolejne rady na ten problem?