Mimo podpiętego kabla, internetu brak

(Kbloster) #1

Cześć!

Od pewnego czasu w moim komputerze stacjonarnym pojawil sie pewien defekt. Mianowicie: po podłączeniu kabla od internetu do komputera, komputer wyświetla informacje w postaci dymku, że kabel jest podłączony, ale internetu de facto niema. Mój system operacyjny to Windows XP Proffesional.

Bardzo prosze o porady dotyczące mojego problemu, z góry dziękuje:

Tost3r

(Semtex) #2

@Tost3r

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

(Samurai) #3

@Tost3r

Sprawdź kabel na innym komputerze jeśli masz taką możliwość. Zobacz czy problem też będzie występował czy nie.

(Vardas) #4

Skąd bierzesz internet? Modem/router?

(Kbloster) #5

Dziala na innym komputerze, internet biore z routera przez kabel.

(Samurai) #6

@Tost3r

Przeinstaluj sterownik do karty sieciowej.

(Kbloster) #7

Przepraszam za to pytanie pewnie mnie wyśmiejecie, ale zapytam się : Jak? :slight_smile:

(Vardas) #8

Zobacz czy masz automatyczne pobieranie adresu ip, jeżeli nie to ustaw.

http://www.ride2.net/content/view/65/41/

(Samurai) #9

Kartę sieciową masz zintegrowaną czy nie? Jeśli masz zintegrowaną to sterowniki znajdziesz pewnie na stronie producenta płyty głównej, jeśli nie to na stronie producenta sieciówki.

(Kbloster) #10

Odinstalowałem moją karte sieciową (marvell yukon 88e8053 pci-e gigabit ethernet controller) I zainstalowałem sterowniki (http://www.marvell.com/support/download … esults.do#). Mimo to problem się nie rozwiązał.

(Samurai) #11

@Tost3r

Jedyne co mi do głowy jeszcze przychodzi to przetestować ten komp na innej karcie sieciowej.

(Vardas) #12

Sprawdziłeś to co napisałem, z tym automatycznym przydzielaniem IP?

(Kbloster) #13

@ Vardas

Tak sprawdziłem było ustawione na automatyczne.

@Samurai

Czyli powinienem już odkładać na nową karte sieciową?

(Samurai) #14

@Tost3r

Może nie tyle odkładać co od kogoś pożyczyć w miarę możliwości. Upewnisz się wtedy czy problem jest systemowy i trzeba zrobić formata, czy po prostu kończy Ci się karta sieciowa.