Mimo podpiętego kabla, internetu brak

Cześć!

Od pewnego czasu w moim komputerze stacjonarnym pojawil sie pewien defekt. Mianowicie: po podłączeniu kabla od internetu do komputera, komputer wyświetla informacje w postaci dymku, że kabel jest podłączony, ale internetu de facto niema. Mój system operacyjny to Windows XP Proffesional.

Bardzo prosze o porady dotyczące mojego problemu, z góry dziękuje:

Tost3r

@Tost3r

Witaj, popraw proszę tytuł tematu tak aby wstępnie informował o problemie, użyj przycisku EDYTUJ , który znajdziesz w prawym górnym rogu Swojego posta. Dobrze zatytułowany temat daje szansę na szybszą pomoc. Dziękuję za uwagę.

@Tost3r

Sprawdź kabel na innym komputerze jeśli masz taką możliwość. Zobacz czy problem też będzie występował czy nie.

Skąd bierzesz internet? Modem/router?

Dziala na innym komputerze, internet biore z routera przez kabel.

@Tost3r

Przeinstaluj sterownik do karty sieciowej.

Przepraszam za to pytanie pewnie mnie wyśmiejecie, ale zapytam się : Jak? :slight_smile:

Zobacz czy masz automatyczne pobieranie adresu ip, jeżeli nie to ustaw.

http://www.ride2.net/content/view/65/41/

Kartę sieciową masz zintegrowaną czy nie? Jeśli masz zintegrowaną to sterowniki znajdziesz pewnie na stronie producenta płyty głównej, jeśli nie to na stronie producenta sieciówki.

Odinstalowałem moją karte sieciową (marvell yukon 88e8053 pci-e gigabit ethernet controller) I zainstalowałem sterowniki (http://www.marvell.com/support/download … esults.do#). Mimo to problem się nie rozwiązał.

@Tost3r

Jedyne co mi do głowy jeszcze przychodzi to przetestować ten komp na innej karcie sieciowej.

Sprawdziłeś to co napisałem, z tym automatycznym przydzielaniem IP?

@ Vardas

Tak sprawdziłem było ustawione na automatyczne.

@Samurai

Czyli powinienem już odkładać na nową karte sieciową?

@Tost3r

Może nie tyle odkładać co od kogoś pożyczyć w miarę możliwości. Upewnisz się wtedy czy problem jest systemowy i trzeba zrobić formata, czy po prostu kończy Ci się karta sieciowa.