Min. Ulepszanie PC-ta

Siema, posiadam komputer z płyta główna MS 7260 wer. 1 / amd athlon x2 3800+ (2,01GHZ) / dysk 250gb / Nvdia GeForce 7800 256mb / 1gb ramu / napęd nie znany / zasilacz 350 watowy Micase Wr (wszystko podawałem z pamięci) Obudowa naprawdę szkoda gadać…Nawet za darmo nikt by jej nie wziął :smiley: I tak sobie pomyślałem, żeby tego kompa za dosłownie śmieszne pieniądze ulepszyć (wszystko będę robił na własną rękę) i wszystko będzie oczywiście używane. Komputer będzie obsługiwany przez moją mamę czyli będzie to głównie internet i obróbka zdjęć ;D Ważne żeby zasilacz został ten 350w więc tak napęd zostaje bo jest niczego sobie, karta graficzna ge forca 8800 512mb + 3/4gb ramu mam nadzieje, że płyta główna da rade, hmm a z prockiem… najlepiej by wyszło jakby go podkręcić do gdzieś 2,4Ghz, widziałem jak gość podkręcił ten procek do 2,6 ale 2,4 w zupełności wystarczy, radiator wydaję mi się, że nie będzie droższy jak 25zł oczywiście mogę się mylić. Gdyby była jakaś super okazja obudowy za bodajże 20zł to bez zastanowienia aa i dysk twardy również do wymiany 250gb wystarczy nawet jakby było mniej to by spokojnie starczyło. Jak dysk zacznie pracować to jest koncert bimberka w domu + to, że wiatraczek na karcie graficznej nie dość, że kompletnie NIC nie daje to robi więcej hałasu jak wszystkie wiatraczki razem wzięte, czyli od zasilacza i procka xd Myślę, że nie wyniesie mnie to więcej jak 350/400zł :slight_smile: I co o tym myślicie? Tak naprawdę muszę tylko wiedzieć czy wszystko się zgra z płytą główna a potem tylko z górki :wink:

LOL. Jak to m być komputer dla mamy do internetu, to wymień zasilacz na markowy (by ten noname szajs któregoś dnia nie zjarał wszystkiego), obudowę jakąś nawet i-box za 40zł na allegro by ładnie stała i wyglądała i to wszystko. A jak grafika hałasuje to kup jakieś powiedzmy pasywne GeForce 8600GT, na upartego to i za 50zł dorwiesz na allegro.

Hahahaha ;D Zasilacz już raz się spalił, ojciec wymienił mi w nim kondensatory :D( czy jakoś tak ) A obudowa jest jakby co na ostatnim miejscu.

Zmień zasilacz http://allegro.pl/profesjonalny-fortron … 08241.html , dołóż 1 GB pamięci RAM, kartę zmień na pasywną 8600 gt i tyle. Do internetu wystarczy.

Dzięki ADR :wink: Wymienić muszę te wszystkie części które napisałem, teraz włączając komputer nie mam 100% pewności, że zadziała. I wiecie może jak się nazywa chłodzenie do tego chipsetu nvidia 550 ?? http://www.daxicor.com/herramientas/pro … 60-010.jpg albo link gdzie można go kupić?