miniDV czy HDD?

Który nośnik danych w kamerach cyfowych jest lepszy pod kątem jakości obrazu, dzwięku, itp. - miniDV czy HDD??? Planuje zakupić kamerę JVC GZ-MG 40EZ bądź Panasonic NV-GS250.

jesli chodzi o jakosc… powiedzialbym ze zalezy od rozdzielczosci matrycy a nie od nosnika… z tym ze jak masz nosnik HDD to 1h nieskompresowanego nagrania zajmuje ok. 13GB (gdzies czytalem - nie pamietam gdzie :oops: prosze poprawic jak kłamie)

ale czytam o tej kamerce… i widze ze zarejestrowany obraz kompresuje… czyli jakosc spada… a na kasetkach DV - jakosc jest lux :slight_smile: z tym ze zeby przeniesc do kompa obraz z takiej kasetki trzeba miec karte DV… jak dla mnie duza niedogodnosc… wybor nalezy do ciebie :smiley:

z danych technicznych tych kamer wyczytalem ze:

pierwsza (ta z HDD) ma CCD 1,33 Mpixela

przy drugiej (DV) jest to przedstawione w inny sposob… 3 x 800000 pixels

czyli wychodzi 2,4… ale znowuż… ja tam nei wiem jak to sie liczy :stuck_out_tongue: ale mi sie wydawalo ze ilosc pixeli w pionie razy ilosc pixeli w poziomie… skad u nich trzeci wymiar?? mysle (mysle = moge sie mylic) ze kamerka tak naprawde ma 1,6Mpixela

specjalista nie jestem ale mysle ze sie moja wypowiedz przydala :slight_smile:

Witam.

Dużo pixeli, duży zoom i nośnik MiniDv. Myśle że to Ci wystarczy.

Pozdro

z tym ze wiekszą wage nalezy przywiazywac do zoomu optycznego… bo ten cyfrowy… pozostawia wiele do życzenia :slight_smile:

reszta j.w. :slight_smile:

Dokładnie bo zoom cyfrowy to już nie ma takiej jakości.

berbeluh widze że trochę czaisz. Dałbyś mi rady pomóc jakoś z moim problemem z aparatem ??

Jak możesz to wpisz w ,szukajce’’ :stuck_out_tongue: Canon A95 i powinno być.

Sam nie wiem co z nim jest.

Pozdro