Minimalizacja gier + dezaktywujące się okna i inne


(Hamster61) #1

Witam,

mam mały problem z minimalizacją gier, dezaktywacją aktywnych okien oraz łączem internetowym, a także z wyskakującymi reklamami w Mozilli. Dla ułatwienia opisze każdy problem z osobna.

1)Gry. Gry samoistnie minimalizują się, zazwyczaj parę minut po włączeniu. Dodam, że dzieje się tak zarówno z grami 'normalnymi' jak i grami on-line typu mmorpg. Czasami pomaga reset komputera, czasami nie.

2)Dezaktywacja aktywnych okien. Nie jestem pewna czyja to wina, ale aktywne okna samoistnie mi się dezaktywują, tj. odznaczają się. Czyli, np. mam włączonego Worda od Microsoftu i coś sobie w nim piszę. W trakcie pisania okno programu samo się dezaktywuje, a to co piszę naturalnie nie trafia na ekran komputera. Analogiczna sytuacja następuje zarówno przy komunikatorach jak i przeglądarkach internetowych, programach graficznych itd. Słowem, we wszystkich.

3)Łącze internetowe. Co jakiś czas, zazwyczaj co parę minut, mój komputer samoistnie odłącza się od internetu. Dodam, że korzystam z sieci bezprzewodowej, a internet wyłącza się nawet przy bardzo dobrej sile sygnału. Często też wyświetla się, iż do internetu jest "ograniczony dostęp". Problem dotyczy tylko i wyłącznie mojego komputera. Nie pomaga resetowanie karty sieciowej.

4)Wyskakujące reklamy w Mozilli. Problem dosyć nowy, zaledwie przedwczoraj zaczęły wyskakiwać strony z reklamami (głównie strona skill2thrill). Gdy dodawałam nową kartę pojawiały się dwie - czysta i z otwarta reklamą. Problem chwilowo ustąpił, ponieważ reinstalowałam Firefoxa, zainstalowałam Adblock Plus, a także chciałam rozwiązać problem używając programu The Proxomitron, ale serwer proxy blokował także inne strony, więc przestałam z niego korzystać. Problem dotyczy tylko Mozilli.

Dodam, że mam Windows 7 Professional 64-bit.

Logi:

OTL http://www.wklej.org/id/923501/

Extras http://www.wklej.org/id/923554/