Minimalizacja programu


(Dawid93) #1

Tata ma w pracy Linuxa Mandriva'e. Mówi, że wraz z uruchomieniem komputera, od razu uruchamia się program, w którym pracuje. Chce posurfować w internecie. Czy da się to jakoś zminimalizować? Nie znam sie na linuxach


(system) #2
  1. jaki to program

  2. jakie srodowisko graficzne

  3. nie uwazasz, ze twoj tata (badz 'tata') powinien w pracy zajmowac sie praca, a nie lazic po necie? jesli jest on mu tak bardzo potrzebny- niech poprosi administratora- jestem pewny ze on mu komputer odpowiednio ustawi.

pozdrawiam


(nintyfan) #3

To masz problem.

W Linux, podobnie jak i w Windows(może poza 98 i wcześniejszymi) da się zmienić środowisko graficzne. W Linuksie jednak stworzenie własnego środowiska jest dużo łatwiejsze, choć w Viście pod tym względem się wiele poprawiło.

Nie wiem czy to dozwolone na tym forum, ale zawsze można spróbować się przełączyć na wirtualny terminal i tam się zalogować.

Uściślając: Jeżeli ktoś zrobił, że od razu uruchamia Ci się sesja graficzna z jedną aplikacją, to niczego chyba nie zdołasz. Nie ma tutaj tesz czegoś, jak shellexecute(tzn. jest xdg-open, ale działa na innej zasadzie/nie może uruchamiać podanych mu programów).

Spytaj taty, jakie elementy się mu pojawiają po zalogowaniu.

-- Dodane 20.09.2009 (N) 19:24 --

Aha - zmień temat. Nie chodzi o minimalizację program(najprawdopodobniej), lecz na uruchomienie programu bez zezwolenia(z jakimiś pseudozabezpieczeniami sądzę).


(Smokucmoku) #4

Typowo do minimalizacji można użyć All Tray tylko pytanie właśnie takie jak zadał nintyfan , czy to jest w ogóle możliwe przy zabezpieczonym środowisku.


#5

Skoro administrator nałożył takie ograniczenia na system, to widocznie tak ma być.

Temat zamykam.