Minimalizujące się gry

(Avalldream) #1

Witam.

Od pewnego czasu jakaś aplikacja co jakieś 2 min minimalizuje mi gry i inne aplikacje, pojawia się ona na pasku dosłownie na ułamek sekundy i znika, tak samo w menadżerze zadań w zakładce "Procesy" pojawia się jako "Liveupdate" czy jakoś tak, miga dosłownie więc nawet nie jestem w stanie przeczytać.

Problem ten jest bardzo irytujący, AVG nic nie znalazł. Po nitce do kłębka trafiłem na to forum i widzę, że tu fachowców nie brakuje.

Proszę zatem o pomoc.

To mój log z HijackThis (może tam coś wypatrzycie):

http://wklej.org/id/600388/

(Sebad13) #2

Liveupdate brzmi jak aktualizacja AllPlayera. Wyłącz to z autostartu, np. za pomocą programu CCleaner.

(kamil_w) #3

Panel sterowania -> Ikony obszaru powiadomień. Tutaj znajdź tą ikonkę, która wyskakuje i wybierz dla niej opcję "ukryj ikony i powiadomienia". Problem z minimalizacją okien powinien się skończyć, jednak problem posiadania tej aplikacji pozostanie. Sam zaobserwowałem to zjawisko podczas aktualizacji Comodo Internet Security przy włączonej opcji "pokaż ikony i powiadomienia"

(Avalldream) #4

Co do allplayera to odinstalowałem i usunąłem z autostartu, wyczyściłem rejestr wszystko za pomocą ccleaner. liveupd.exe faktycznie już się nie pojawia, ale zamiast niego dokładnie w ten sam sposób co wcześniej UIODetect.exe no i teraz on miga i wszystko minimalizuje co jakieś 2min. Ehh nie dojdę z tym do ładu. :?

kamil_w to nie pojawia się w obszarze powiadomień i w ogóle tam tego nie ma, to pojawia się jak normalne okno programu tyle, że tylko na pasku koło otwartych okien.

(Acorus) #5

otl-gmer-rsit-dss-inne-instrukcje-t370405.html

(Avalldream) #6

To mój log z OTL:

http://wklej.org/id/600871/

Dotarłem już do tego, że to UI0Detect.exe (C:\Windows\system32\UI0Detect.exe) i jest to jakaś usługa microsoftu, ale za cholerę nie mogę jej wyłączyć, po za tym wszyscy odradzają takie rozwiązanie. No, ale jak tu żyć kiedy ona co chwila minimalizuje gry, filmy itp... :frowning:

Dlaczego ona się ciągle uruchamia i znika, ma ktoś jakiś pomysł? Proszę o pomoc bo zwariować idzie [-o<

12.10.2011...

Mhm no tak, nikt nie potrafił mi pomóc więc po prostu wyłączyłem tę usługę, pomogło, ale czy systemowi to nie zaszkodzi zobaczymy. Dzięki za pomoc.