Minimalny rozmiar partycji dla Visty

Witam,

Chciałem zapytać osób które już instalowały Vistę Ultimate jaki jest minimalny rozmiar partycji. Wiem, że Microsoft podaje 15 GB za minimum, ale czy np na 10 GB pójdzie instalacja?

hmm czy ja wiem, 15 Giga w.g mnie to minimum, ale co Ci zaszkodzi spróbować ?

Możesz spróbować zainstalować :slight_smile: najwyżej instalator powie że masz za mały dysk

No i skoro MS tak podaje to tak musi być. Chociaż zawsze ktoś może mieć inne zdanie. Ja zacząłem od 15 a później i tak dodałem 5GB.

Ja u siebie na laptopie nam 25GB systemowej i zupełnie starcza a nawet zostaje sporo miejsca wolnego :]

ja mam 120GB na windows i jest całkiem oki :smiley:

a tak serio… to jeśli zależy Ci na miejscu, to chyba Vista Home mniej zajmuje… może warto nad tym pomyśleć… bo jednak windows się zawsze rozrasta :smiley: (temp- można go czyscić, no ale i zawsze coś tam do program files jednak sie instaluje…) no i jeszcze warto byłoby coś wolnego dla systemu zostawić… ja bym jednak te 20GB dawał min…

Co ty gadasz nie ma znaczenia czy masz Home Basic, Premium czy Ultimate, ilość miejsca we wszystkich rodzajach jaką wymaga Vista jest taka sama.

brak komentarza do tej wypowiedzi! vista podaje różne wymagania dla różnych systemów, może ty znalazłeś wymagania standardowe. ogólnie podaje się wymagania z górnej granicy. home basic zajmuje około 7gb

:hahaha:

Co ty pleciesz ? :x

Wymagania są takie same dla wszystkich edycji, nie masz Visty, słyszałeś o niej gdzieś ? to się nie wypowiadaj.

Bo równie dobrze moge powiedzieć że Vista Ultimate zjada więcej ram niż Vista Home premium, co nie jest prawdą :stuck_out_tongue:

ja zainstalowałem viste Ultimate na 10gb partycji i strasznie muliło jak dodalem jeszcze 20 gb bylo ok

ja mam viste na 10gb i mam okolo 1gb mijesca wolnego

bo tyle ona wlasn ie zajmuje, co niektorzy się nie znają!

Ja zainstalowałem na 8GB partycji ale to jest owiele za mało na ten system i uważam do dobrej pracy polecam 25GB.

Dzięki bardzo :slight_smile:

Mam już pełny obraz sytuacji. Chodziło mi tylko o to czy instalator nie wywali błędu jeśli na partycji będzie mniej niż 15 GB :slight_smile:

Mi zajmuje Home basic 13 GB z 20Gb partycji i jest OK