Mint - wolne działanie, problemy z Caps Lockiem

Hej,

tak tak namieszałem z Debianem - podczas kombinowania wszystko się posypało, więc postanowiłem wsiąść na Minta - jednak tego systemu liznąłem trochę, tak więc powinno być mi łatwiej.

Ale - czas na pytania :

  1. Dlaczego MInt chodzi niewiarygodnie wolno? Chodzi nawet wolniej niż Vista, którą miałem niedawno dla testu zainstalowaną na moim komputerze O_O

  2. W porównaniu z Debianem tutaj wszystko z Flashem i czcionką jest OK, jednak mam problem z Caps Lockiem (przy pisaniu wielką literą nie zawsze zdąży zajarzyć, że już go wyłączyłem np. piszę LInux MInt zamiast Linux Mint :stuck_out_tongue: )

Dzięki za odpowiedzi na moje pytania z góry, szczególnie z tą płynnością, bo jest tragicznie… :slight_smile:

Oczywiście mam GNOME, bo to jako jedyne mi podchodzi :slight_smile:

1.Podaj parametry PC

2.To używaj Shifta.

AMD Sempron 3000+, Radeon 9200, 1GB RAM - z tego co czytałem wymagania, powinno być dobrze.

Z tym Shiftem to nie takie proste, po przez siedem lat użytkowania komputera się nauczyłem pisać z Caps Lockiem, no i odzwyczaić będzie mi się bardzo trudno :slight_smile:

sla17 , jeżeli Ci nie pasuje Shift, zmień dystrybucję. Jeśli chcesz zostać przy Mincie, to przyzwyczaj się do Shifta.

// Daruj sobie takie uwagi!

Kaka’

Nie, to nie jest wina dystrybucji tylko całego Linuxa. Próbowałem na Mandriva, Ubuntu, Mint i Debian i wszędzie był ten sam problem :slight_smile:

A zmieniać przyzwyczajeń jeśli to nie jest konieczne nie będę, bo znowu przez pierwsze tygodnie będę musiał się męczyć, bo już próbowałem, i po pięciu minutach takiego pisanie krew mnie zaczęła zalewać :wink:

Sprawdzałeś na innej klawiaturze czy problem występuje?

Ponieważ z shifta trzeba umieć korzystać tak samo, jak z alta :wink: Ja natomiast nie wyobrażam sobie korzystać podczas pisania z CapsLocka, chociażby dlatego, że Capsa nie ma po prawej stronie :wink: Nie pamiętam nawet kiedy ostatni raz używałem tego klawisza.

Pozdrawiam!

Niestety, nie posiadam żadnej innej klawiaturki :frowning:

Nowy problem :

Po pierwszym uruchomieniu systemu nie widać kursora, wszystko wraca po restarcie. Próbowałem sterowników otwartych i zamkniętych, jakieś pomysły:)?