Minusowa temperatura a przenoszenie laptopa

(Shaken) #1

Witam,

często jak przenosiłem laptopa z domu do kolegów, zawsze był on uruchomiony na

stanie wstrzymania. Zastanawia mnie jak to jest teraz w takich minusowych temperaturach.

Nadal mogę sobie tak przenosić komputer? Czy lepiej mieć go wyłączonego?

Dzięki za odpowiedź.

Pozdrawiam

(Cedar) #2

Najlepiej to przy takich temperaturach to przenosić go jak najbardziej włączonego :wink: Dzięki temu wnętrze jest ciepłe a to zapobiega kondensacji pary wodnej po wejściu do pomieszczenia (kondensacja pary wodnej jest zabójcza dla elektroniki)

(Shaken) #3

Tylko że jak mam komputer na stanie wstrzymania to on się raczej nie grzeje.

Przynajmniej nie jest to aż tak widoczne.

A co do pobytu na dworze - max 10 min.

Dodam że jest to Notebook HP Pavilion dv6.

(Cedar) #4

W stanie wstrzymania duża cześć elektroniki pracuje i wydziela ciepło, w stanie hibernacji zasilanie prawie całkowicie jest wyłączone. Moja sugestia - przenoś go w stanie wstrzymania, na pewno mu to nie zaszkodzi a tylko może uratować mu życie :wink:

(Shaken) #5

Czyli dobrze planowałem go przenosić :wink:

Dzięki za pomoc!

(Koniar1) #6

problem jest taki, że przenosisz go w torbie,tak? Tam w ciągu 10 minut temperatura nie spadnie poniżej punktu rosy. Zatem możesz bezpiecznie przenosić komputer i być spokojnym o jego awaryjność.

(Cedar) #7

Tego przy obecnie spotykanych temperaturach nie możesz być pewien (przy całkowicie wyłączonym komputerze) Zagwarantujesz mu to? Co prawda taka sytuacja zdarza się rzadko i do tego przy dłuższym przetrzymywaniu na chłodzie, jednak jeśli będzie go przenosił w stanie wstrzymania, to mu to w żadnym przypadku nie zaszkodzi.