Minusowe pingi

Ping wysyłany do wp lub do serwera jest ujemny wraz z dodatnim.Pisząc z administratorem sieci powiedział że coś z kompem muszę mieć nie tak czytając na necie dowiedziałem sie że takie zjawisko jest w procesorach:Athlona 64 x2.Którego ja posiadam. I podobno muszę zainstalować sterowniki do procesora.Proszę o Pomoc w pobraniu ich i dokładnym wytłumaczeniu.

Płyta glówna gigabyte M61PME-S2

Procesor: athlon 64 x2 5200

Przepraszam ale co ma procesor do pinga a tym bardziej sterowniki? Ping ujemny?

Ping nie ma prawa być ujemny (przecież pakiety nie mogą pojawić się u odbiorcy przed ich wysłaniem), oznacza to więc że jest przekłamany. A procesor związek z tym mieć może - przecież to on wykonuje wszystkie obliczenia :slight_smile:

Z tego co czytam w Internecie, rzeczywiście problem znika po instalacji sterowników. A na dp ktoś kiedyś mając taki problem wysłał loga z HijackThis :rotfl:

Sterowniki ściągniesz ze strony www.amd.com, w chwili obecnej jest ona jednak nieczynna.

Cytat:

Using an AMD dual core processor without the correct drivers installed is known to produce this effect.

Nie masz przypadkiem AMD dual core?

Z tego wynika, że to zjawisko jest spowodowane błedem w driverach chipsetu i/lub procesora. Przeinstalowanie ich na poprawna wersję rozwiazuje problem.

Poszukaj w Google “negative ping”

tak na necie piszę

Ja mam (7750) i pingi mam na plusie. Ale pewnie mam po prostu “poprawną” wersję sterowników.

Jeśli chodzi i sterowniki chipsetu, ściągniesz je z tej strony (sekcja Chipset):

http://www.gigabyte.pl/products/mb/driv … s2_2x.html

Wybierz wersję dla swojego systemu operacyjnego, bo nie napisałeś jaki masz.

Jeśli to nie pomoże, musisz poczekać na zakończenie konserwacji na stronie AMD i zainstalować sterowniki do procesora.