MIO MO0V 500- nieodporna na wstrząsy, poważny problem


(trueno2) #1

Witam serdecznie.

W styczniu zakupiłem nawigację MIO MOOV 500, polska mapa.

Pracuję jako kierowca, dlatego ów produkt jest dla mnie sporym udogodnieniem. Od jakiegoś czasu zaobserwowałem dziwne zjawisko, mianowicie jak jechałem drogą na której były [średniego rodzaju] nierówności [jak to w Polsce bywa- nieuniknione], nawigacja mi się sama resetowała. Zdarzyło się to może dwa, góra trzy razy w przeciągu 2-3 miesięcy.

Jednak ostatnimi czasy jest to problem nie do wytrzymania, resetuje się co chwilę, w ciągu dziesięciu minut potrafi wyłączyć się sama 8 razy, przeszkadzają jej już nawet zwykle koleiny. Po prostu nie da się jej używać.

Na dodatek, wciskanie "klawiszy" na ekranie dotykowym działa na nią tak samo, nacisnę literkę "z"- wyłączy się, nacisnę "menu"- wyłączy się itp, itd.

Bardzo proszę o pomoc co może z nią byc nie tak.

Oczywiście posiadam na nią gwarancję, podpowiedziałby mi ktoś jaka jest procedura załatwiania tego typu spraw z firmą MIO?

Jest szansa dostać na czas naprawy, jakąś zastępczą nawigację?

Tak to wygląda, biały ekran, plus zielony pasek po prawej stronie. Przy każdym wjechaniu nawet w minimalną dziurą, lub pzy zmianie pasa gdy są koleiny- wiadomo jak na polskie warunki wyłączyć potrafi się co 2 minuty.


(Tomj) #2

witaj -posiadam taką sama navi ,ale czegos takiego nie mam ,zajmuję się elektroniką i wg,mnie masz coś lużnego w navi,prawdopodobnie jest to tzw,zimny lut.oddaj to na gwarancję dopuki ją jeszcze masz! !!


(Maciej654) #3

A czasem bateria nie jest luźno i na wybojach się rozłącza ?


(trueno2) #4

Też tak myślałem na samym początku, że może byc luźna bateria, ale:

Po pierwsze, za każdym razem gdy pojawi się biały ekran, mogę jaj wyłączyć suwakiem ON- OFF i włączyć nie dotykając ładowarki.

Po drugie, jak już wcześniej wspomniałem, nie tylko wyboje zaczynają na nią tak działać. Dotyk na klawiaturę również.