Miranda IM - facebook przez jabber brak statusu niewidoczny?

Witam!

Używam na co dzień od 7 lat Mirandy IM. Chciałbym mieć w Mirandzie Chat z facebooka. Połączyłem się przy pomocy Jabbera z serwerem facebooka, ale niestety nie spełnia on moich wymagań:

  1. Po uruchomieniu programu nie otrzymuje nie przeczytanych wiadomości (tak jak to jest np. w GG – wszystkie nie odczytane wiadomości pojawiają się przy starcie)

  2. Chciałbym być niewidoczny na facebooku – zastosowanie statusu niewidoczny nic nie daje – jestem dla innych widoczny poprzez sygnalizacje zielonej kuleczki. Nie chce widzieć statusów dostępności innych i nie chce by widziano mój. Gdy wyłączam czat na stronie facebooka, to po zalogowaniu się przez Mirande IM / Jabbera do serwera Chatu faceboka status zmienia się na dostępny (czyli chat się włącza sam).

Co ciekawe do Mirandy był plugin Facebook.dll który spełniał moje wymagania. Ale od trzech miesięcy nie działa poprawnie (chodzi o podpunkt drugi wyżej) i nie jest już dalej rozwijany.

Czy są jakieś pomysły by zaradzić ten problem?

Czy w innych komunikatorach też nie otrzymujecie nie przeczytanych wiadomości po zalogowaniu się na chat facebooka?