Miranda IM - kilka pytań dotyczących obsługi programu

Z powodu skasowania poprzedniego tematu (nie zauważyłem wiadomości moderatora - po co ja to pisze i tak powiecie, że kłamie :))

  1. Zmiana “facetów” na słoneczka z gadu-gadu (w trayu i w komunikatorze)

  2. Jak zrobić opisy pod nazwami osób w komunikatorze

  3. Jak wyłączyć historie rozmowy ?

  4. Jak to usunąć: “Kolega jest teraz Zaraz wracam (był Dostępny).”

  5. Jak ustawić własny opis ?

  6. Jak pisać do niedostępnych ?

  7. Jak rozpoczynać ze statusem niewidoczny ?

  8. Chciałem zrobić efekt “dymku” za pomocą “programów” Tipper i mTooltip, ale coś nie wyszło i proszę o dalsze sugestię.

Dziękuje i pozdrawiam.

Nie chce mi się pisać na wszystkie punkty kolejno :wink: więc po prostu kliknij tutaj (uwaga! bezpośredni link do pliku Miranda-PL-Full.exe), zainstaluj paczkę i większość Twoich problemów będzie rozwiązana.

Przy okazji - obejrzyj sobie przy czasie portal i forum miranda.kom.pl. Znajdziesz tam sporo odpowiedzi na pytania męczące :slight_smile: początkujących użytkowników Mirandy. Na początek FAQ, potem dział wtyczki.

Zależy jaką masz wersję. Jeśli < 0.7 wtedy poszukaj w opcjach w zakładce personalize / personalizuj lub protokoły musi być opcja związana z ikonami. Nie pamiętam już dokładnie. Jeśli wersja >0.7+ to… Preferences > Personalize > Icons > Status Icons > GaduGadu i tu załadowujesz zbiór ikon np. ze strony Miranda Addons lub ICE.

Preferences > Contacts > Row Items > Second line : zaznacz Show second line i niżej Away Message

Wtyczka NoHistory + prosta konfiguracja

Chodzi o komunikaty nad paskiem zadań?

Wtyczka SimpleAway

Normalnie? :roll:

Nie da się. Przynajmniej ja nie znam takiej metody. :wink:

Dla ułatwienia sobie zabawy zainstaluj sobie dbeditor++ dla poznania struktury bazy. To ci ułatwi ustawianie Tippera.

Rada poprzednika dobra. miranda.kom.pl

Powyższe rady działają ale poradziłem sobie wcześniej :smiley: Pragnę dodać, że:

  1. Jak zrobić opisy pod nazwami osób w komunikatorze

Preferences > Contacts > Row Items > Second line : zaznacz Show second line i niżej Away Message

W czystym komunikatorze nie ma takiej opcji, aby te opcje się pojawiły trzeba zainstalować plugin: Modern Contact List 2.

3. Jak wyłączyć historie rozmowy ?

Wtyczka NoHistory + prosta konfiguracja

Tej wtyczce często się zdarza że nie działa. Trzeba mieć po prostu szczęście :slight_smile: 3.

4. Jak to usunąć: "Kolega jest teraz Zaraz wracam (był Dostępny)."

Chodzi o komunikaty nad paskiem zadań?

Chodziło mi o to, że jak piszemy do jakieś osoby to ta wiadomość pojawiała się w okienku rozmowy i trochę przeszkadza. Wyłączyłem ją tak: Opcje>Zdarzenia>Ignorowane> i wszędzie zaznaczamy Online Notifiliaton. 4.

6. Jak pisać do niedostępnych ?

Jak servery są przeciążone to nie można pisać do niedostępnych. 5.

7. Jak rozpoczynać ze statusem niewidoczny ?

Wystarczy najnowsza wtyczka SimpleAway.