Miranda IM - Sprawdzanie pisowni i zmiana skórki


(Macio117) #1

Witam,

Chciałbym, aby Miranda IM sprawdzała pisownię w wysyłanych wiadomościach, ale czy wystarczy samo Spell Checker(plugin)?

Potrzebny do tego będzie jakiś słownik, np.: z openoffice?

Następne pytanie brzmi następująco, jak mogę zmienić skórkę w Mirandzie?

Skórkę mam, ale nie wiem co dalej mam z nią zrobić, a w katalogu(gdzie jest zainstalowany w/w program) nie znalazłem folderu "themes"(lub coś w tym stylu...).


(Schonbrunner) #2

Musisz posiadać plugin Modern Contact List. Następnie samemu tworzysz w Mirandzie folder, w którym ma być przechowywana skórka. Potem Opcje => Wygląd => Contact list skin, a następnie wybierasz folder ze skórką i powinno pojawić się okno wyboru skórek.


(goomish) #3

Dokładnie tak. Potrzebujesz dwóch plików "pl_PL.aff" i "pl_PL.dic". To dokładnie te same co w OO i tamże możesz ich szukać. Potem tylko zajrzyj do opcji wtyczki SpellChecker gdzie te pliki umieścić. Albo odwrotnie :). Skopiuj pliki gdzie Ci pasuje a wtyczce wskaż nową lokalizację.

Tu podobnie. Potrzebujesz wtyczki okna programu obsługującej skórki, np. clistmodern. W opcjach tej wtyczki (Wygląd -> Contacts list skin) wskazujesz lokalizację pliku msf (i koniecznie "obok" niego znajdującego się folderu o nazwie takiej jak plik msf i zawierającego grafiki i inne pliki skórki

b353109044ab10a0m.png


(Macio117) #4

Dzięki, o to mi chodziło :slight_smile:

BTW.

Jaką sam posiadasz skórkę? :slight_smile:


(goomish) #5

Jak widać na zrzucie - "Aero Bliss Mod 4 Popup NoClose". Bez guzika zamykającego program, bo nagminnie zdarzało mi się zamiast minimalizować, zamykać. A tak - nie ma ikonki, nie mam kłopotu :wink:. Słowo Popup oznacza, że obsługuje wtyczkę popup+ (przyciski na górze okna). Jest też wariant dla wtyczki YAPP (Yet Another Popup Pluigin).


(Macio117) #6

Co do słownika, to niestety nie mogę znaleźć żadnych opcji odpowiadających za dodanie tych słowników.


(goomish) #7

OK. Nie pamiętam już gdzie domyślnie spellchecker szuka słowników, więc proponuję ściągnąć i dorzucić do folderu Plugins w Mirandzie wtyczkę Custom Folders (folders.dll). Jej konfiguracja "wyląduje" w sekcji 'Wygląd' i wtedy będziesz mógł ręcznie określić lokalizację słowników SpellCheckera.


(Macio117) #8

Niestety nie działa :frowning:

Mam skopiowane te pliki:

"pl_PL.aff" i "pl_PL.dic"

Do katalogu C:\Program Files (x86)\Miranda IM\Dictionaries - ten folder się utworzył, gdy wgrałem wtyczkę "Custom Folders" i w opcjach tej wtyczki też wychodzi, że to jest akurat ten folder na słowniki.

Tutaj wrzucę parę foto:

da5ebea728d99cadm.jpg

c03910a0f0494e9am.jpg


(goomish) #9

Po pierwsze wrzuć pliki słowników do folderu gdzieś w obrębie swojego profilu. Masz Vistę więc niewykluczone, że zadziałała wirtualizacja i folder Dictionaries utworzył się tak naprawdę w

%appdata%[nie_pamiętam_co_po_drodze]\VirtualStore\Program Files (x86)\Miranda IM\Dictionaries

Po drugie - sprawdź i ew. zmień ścieżkę do 'Dictionaries' w

Opcje -> Wygląd -> Folders -> SpellChecker -> Dictionaries

Po trzecie - nie wiem czy to tylko u mnie ale po aktualizacji wtyczki (albo Mirandy, bawię się wersjami alfa :slight_smile: ) w sekcji Opcje -> Sesja rozmowy -> SpellChecker -> Default language

do wyboru są dwie opcje - PL i pl_PL. Wybierz tą drugą.

Na koniec restart Mirandy


(Macio117) #10

AD.2:

O takie ustawienie chodziło:

183000d0e867c171m.jpg

1a22e12b99d39a91m.jpg

231452b997e5356em.jpg


(goomish) #11

No mniej więcej. Jednak ze względu na wspomnianą już wirtualizację w Viście zmienił bym położenie plików słownika z C:\Program Files (x86)\Miranda\Dictionaries na np. C:\Users\Maciek\Appdata\Roaming\Dictionaries. Słowniki uzytkownika też tam mogą być, no niczemu nie przeszkadza.

Po tym wszystkim, jeżeli w folderze C:\Users\Maciek\Appdata\Roaming\Dictionaries znajdują się pliki "pl_PL.aff" i "pl_PL.dic", w folderze C:\Program Files (x86)\Miranda\Plugins plik spellcheckerW.dll i mimo to nie działa, to... właściwe pozostaje już tylko "zwalić winę" na niekompatybilność wtyczki z 64-bitowym systemem.

P.S. Jeszcze coś mi do głowy przyszło. Być może masz nie taką (jak wymagana do poprawnej współpracy) wtyczkę okna rozmowy. SpellChecker działa na pewno z w miarę nowym TabSRMM i "modowanym" SRMM. Nie wiem jak z innymi (Scriver itp)

http://pescuma.miranda.im/miranda/spellchecker