Miranda IM - Sprawdzanie pisowni i zmiana skórki

Witam,

Chciałbym, aby Miranda IM sprawdzała pisownię w wysyłanych wiadomościach, ale czy wystarczy samo Spell Checker(plugin)?

Potrzebny do tego będzie jakiś słownik, np.: z openoffice?

Następne pytanie brzmi następująco, jak mogę zmienić skórkę w Mirandzie?

Skórkę mam, ale nie wiem co dalej mam z nią zrobić, a w katalogu(gdzie jest zainstalowany w/w program) nie znalazłem folderu “themes”(lub coś w tym stylu…).

Musisz posiadać plugin Modern Contact List. Następnie samemu tworzysz w Mirandzie folder, w którym ma być przechowywana skórka. Potem Opcje => Wygląd => Contact list skin, a następnie wybierasz folder ze skórką i powinno pojawić się okno wyboru skórek.

Dokładnie tak. Potrzebujesz dwóch plików “pl_PL.aff” i “pl_PL.dic”. To dokładnie te same co w OO i tamże możesz ich szukać. Potem tylko zajrzyj do opcji wtyczki SpellChecker gdzie te pliki umieścić. Albo odwrotnie :). Skopiuj pliki gdzie Ci pasuje a wtyczce wskaż nową lokalizację.

Tu podobnie. Potrzebujesz wtyczki okna programu obsługującej skórki, np. clistmodern. W opcjach tej wtyczki (Wygląd -> Contacts list skin) wskazujesz lokalizację pliku msf (i koniecznie “obok” niego znajdującego się folderu o nazwie takiej jak plik msf i zawierającego grafiki i inne pliki skórki

b353109044ab10a0m.png

Dzięki, o to mi chodziło :slight_smile:

BTW.

Jaką sam posiadasz skórkę? :slight_smile:

Jak widać na zrzucie - “Aero Bliss Mod 4 Popup NoClose”. Bez guzika zamykającego program, bo nagminnie zdarzało mi się zamiast minimalizować, zamykać. A tak - nie ma ikonki, nie mam kłopotu ;-). Słowo Popup oznacza, że obsługuje wtyczkę popup+ (przyciski na górze okna). Jest też wariant dla wtyczki YAPP (Yet Another Popup Pluigin).

Co do słownika, to niestety nie mogę znaleźć żadnych opcji odpowiadających za dodanie tych słowników.

OK. Nie pamiętam już gdzie domyślnie spellchecker szuka słowników, więc proponuję ściągnąć i dorzucić do folderu Plugins w Mirandzie wtyczkę Custom Folders (folders.dll). Jej konfiguracja “wyląduje” w sekcji ‘Wygląd’ i wtedy będziesz mógł ręcznie określić lokalizację słowników SpellCheckera.

Niestety nie działa :frowning:

Mam skopiowane te pliki:

“pl_PL.aff” i “pl_PL.dic”

Do katalogu C:\Program Files (x86)\Miranda IM\Dictionaries - ten folder się utworzył, gdy wgrałem wtyczkę “Custom Folders” i w opcjach tej wtyczki też wychodzi, że to jest akurat ten folder na słowniki.

Tutaj wrzucę parę foto:

da5ebea728d99cadm.jpg

c03910a0f0494e9am.jpg

Po pierwsze wrzuć pliki słowników do folderu gdzieś w obrębie swojego profilu. Masz Vistę więc niewykluczone, że zadziałała wirtualizacja i folder Dictionaries utworzył się tak naprawdę w

%appdata%[nie_pamiętam_co_po_drodze]\VirtualStore\Program Files (x86)\Miranda IM\Dictionaries

Po drugie - sprawdź i ew. zmień ścieżkę do ‘Dictionaries’ w

Opcje -> Wygląd -> Folders -> SpellChecker -> Dictionaries

Po trzecie - nie wiem czy to tylko u mnie ale po aktualizacji wtyczki (albo Mirandy, bawię się wersjami alfa :slight_smile: ) w sekcji Opcje -> Sesja rozmowy -> SpellChecker -> Default language

do wyboru są dwie opcje - PL i pl_PL. Wybierz tą drugą.

Na koniec restart Mirandy

AD.2:

O takie ustawienie chodziło:

183000d0e867c171m.jpg

1a22e12b99d39a91m.jpg

231452b997e5356em.jpg

No mniej więcej. Jednak ze względu na wspomnianą już wirtualizację w Viście zmienił bym położenie plików słownika z C:\Program Files (x86)\Miranda\Dictionaries na np. C:\Users\Maciek\Appdata\Roaming\Dictionaries. Słowniki uzytkownika też tam mogą być, no niczemu nie przeszkadza.

Po tym wszystkim, jeżeli w folderze C:\Users\Maciek\Appdata\Roaming\Dictionaries znajdują się pliki “pl_PL.aff” i “pl_PL.dic”, w folderze C:\Program Files (x86)\Miranda\Plugins plik spellcheckerW.dll i mimo to nie działa, to… właściwe pozostaje już tylko “zwalić winę” na niekompatybilność wtyczki z 64-bitowym systemem.

P.S. Jeszcze coś mi do głowy przyszło. Być może masz nie taką (jak wymagana do poprawnej współpracy) wtyczkę okna rozmowy. SpellChecker działa na pewno z w miarę nowym TabSRMM i “modowanym” SRMM. Nie wiem jak z innymi (Scriver itp)

http://pescuma.miranda.im/miranda/spellchecker