Miscrosoft access

Witam,

Mam taką prośbę. Muszę pilnie wykonać bazę danych w programie MS Access. I stoję w miejscu z dręczącym problemem, otóż trzeba zaimportować do programu ponad 100 rekordów (!) np. 100 najlepszych wyników w skokach narciarskich albo baz danych z numerami telefonów. Błagam, powiedzcie jak taki plik w notatniku przygotować do zaimportowania tak, by wszytsko było w porządku? Mam nadzieję , że wyraziłam się w miarę jasno i bardzo ,a le to bardzo będę wdzięczna za każdą pomoc.Z góry serdecznie dziękuję.

musisz oddzielić wartości w notatniku np. “,” ( jan,kowalski,warszawa1,50lat) znak podziały może być inny jaki chcesz

Zaimportowałam, ale pojawił się komunikat z problemem…indeks i klucz podstawowy nie mogą mieć wartosci Null. Czyli powinnam nie indeksować i i pozwolić accessowi wybrać klucz podstawowy? Czy wtedy będzie ok? Tak w ogole to zaimportowałam pliki z nazwami firm w moim województwie (ok. 100) i muszę utworzyć kwaredny, które posortowałyby je w kolejności alfabetycznej. To muszę zrobić, może mi pomożesz? będę bardzo wdzięczna

w widok projekt kwerendy wybierasz sortowanie jakie cie interesuje lub wpisujesz w kryteriach

Post OT ===::> Kosz