Młodzież za kierownicą


(system) #1

Witam.

Ostatnio gdy przeglądałem serwis YouTube natrafiłem na taki film

Wątpię aby autor był pełnoletni, co sądzie o tym filmie.


(MaRa) #2

A niby dlaczego miałby być nieletni?

Mnie policja dwa razy zatrzymała, bo myśleli że jestem nieletni, a że samochód był nowy to pewnie kradziony. Raz miałem 28 lat, za drugim 30 lat.

Teraz ludzie nie starzeją się tak szybko jak dawniej.


(system) #3

Widać że młodzik bo kręci kierownicą jak baba hahaha nawet nie umie wykorzystać to iż ma wspomaganie...to nie maluch że się kręci na wszystkie strony :wink: Zresztą takie filmiki zawsze kojarzą mi się z takimi scenkami :wink: f5fa05cb39342e25585b253968f9e06e.jpg


(Danielm86) #4

blackberrystorm , wg ciebie lepiej jest kręcić kierownicą jak zaworem?


(djdavemix) #5

womperm , chyba nie inwigilujesz nieletnich i donosisz policji?

Konfidentów w Polsce nie brak.

A z filmu widać, że jedzie poza szosą - na jakimś placu.A te ruchy kierownicą - właśnie to wspomaganie ulega każdej nierówności (prędkość minimalna).Wystarczy że trzymamy lekko kierownicę lub ją puścimy, wtedy reaguje ona na każde zagłębienie.


(system) #6

dobra looz ludzie dajmy sobie na wstrzymanie :slight_smile: Widać że młody ma wręcz kisiel w majtkach, ucieszony od ucha do ucha noo niech się przejedzie :wink: nie psujmy my tej frajdy kręcenia się w kółeczko :wink: :smiley:


(system) #7

Nie jestem konfidentem, miałem tylko wątpliwości co do jego wieku.

I chciałem zasięgnąć pomocy od was, ale kit z tym niech sobie chłopak jeździ (tylko nie po promilach) :slight_smile:


(system) #8

@ djdavemix

Jeżeli chodzi o donoszenie Policji... Pomyśl troszkę i odpowiedz mi na moje pytanie...Dam Tobie pewnien przykład...

Mieszkasz w starej kamiennicy, twoi sąsiedzi to alkoholicy ostatnio urodziło im się dziecko. Wiesz że mąż twojej sąsiadki ją bije, wieczorami często słyszysz jak ojciec bije te małe dziecko, oraz robi awantury matce ??? Interweniujesz??? Zadzwonisz na policję i doniesiesz ?? Będziesz tym konfidentem i doniesiesz że ojciec znęca się nad małym synkiem?? Czy będziesz siedział cicho tak długo aż policja sama znajdzie w mieszkaniu zwłoki malca w beczce jak to miało miejsce np. w Lublinie??? Czasem warto donieść zanim stanie się tragedia....


(djdavemix) #9

Mówisz o patologii rozgrywającej się powiedzmy co w 3 domu. Co ma piernik do wiatraka?

Są tematy, które choć w 2% nie mają powiązania z tym co piszesz. I ten rozpoczęty przez autora wątku nie ma z tym nic wspólnego.

Donoszenie a "domaganie" się sprawiedliwości,której oczekuje bezradnie dziecko (zapewne wraz z matką) nie ma w tej sprawie nic wspólnego.

Zapewne sam wtrąciłbym się w tą sytuację i stanął w obronie kobiety z dzieckiem (pokazując swoją służbową odznakę) :slight_smile:

P.S.Kto jest bez winy niech pierwszy rzuci kamień.

Powiedz, ze ty nie jeździłeś autem będąc nieletnim? Ja owszem, autem, motocyklem. A dzi jestem doswiadczonym kierowcą, w pewnym okresie także zawodowym.Żałuję, że tylko z kategorią C.


(Danielm86) #10

aj robicie z igły widły. Jeśli gość się rozbije lub kogoś potrąci (wypluć) wtedy zajmą się nim i odpowiednio ukarzą jego, jak i "mądrych" rodziców. A i gwarantuję, że taki kozaczek obleje egzaminy na prawo jazdy. Takich mądrych jest sporo.


(djdavemix) #11

Faktem jest, że jeśli problem nie dotyczy NAS przechodzimy obok niego obojętnie. I o ile to nasz samochód nie został porysowany, bo jakiś łebek nie wyrobił się przy kolejnym kółeczku :slight_smile:

Ale zasada ograniczonego zaufania dotyczy wszystkich bez wyjątku. Także każdy ma w jakimś stopniu rację.


(natus08) #12

womperm proponuję wysłać link na serwis poboczem i dopisać również swoje spostrzeżenia :slight_smile:

A jeśli chodzi o temat rozmowy, to sam jestem młodym kierowcą bo prawko mam dopiero 3 lata. Takie zachowanie młodych osób mnie naprawdę irytuje i zniechęca do jazdy. Naoglądałem się już bardzo dużo różnych wypadków, nawet zdarzyło mi się być na crash testach, gdzie przy prędkości 45km/h wjechał w betonową ścianę i była niezła miazga. Nie żebym jeździł wolno, tylko staram się jeździć bezpiecznie, bez emocji i popisywania się przed innymi, ważniejsze jest dla mnie zdrowie moje, mojej rodziny i również innych uczestników ruchu.

Na kursach powinni uświadamiać takie młode osoby, co się z nimi może stać jak spowodują wypadek. Albo po co szpanować i przez przypadek stracić na moment kontrolę nad autem i rozwalić je?

A kolo na filmiku ? daje 14 lat :stuck_out_tongue:


(lioton) #13

A ja nie mam prawka ( narazie nie moge bo nie mam 18 :smiley: ) jeżdzę po normalnych drogach czasami, prowadzę dobrze, dbam o samochód ( czasem nawet przesadnie :smiley: ) i wszystko jest oK 8)


(system) #14

Tobie się tylko tak zdaje że prowadzisz dobrze, sama umiejętność naciskania pedału gazu i hamulca jeszcze nie oznacza że potrafisz jeździć, jakbym w tej chwili przyłożył tobie test na prawko jestem przekonany że byś oblał....chociaż i tak wiem że powiesz inaczej....


(Kuczkowiak) #15

Przecież to widać że to jakiś burak 14 letni któremu jeszcze dobrze siekacze się nie zakorzeniły , a któremu ojciec dał(albo podwędził na 15 minut) poprowadzić Ford'a Fusion , a Wy wielką aferę kręcicie zazdrość przez Was przemawia czy jaki ...


(Danielm86) #16

lioton , był kiedyś na kursie chłopaczek. Full spec od jazdy autem. Operował biegami jak zawodowiec. Kręcił fajerą jak rajdowiec. Niestety, ale zdał egzamin za 5tym razem. Po prostu miał swoje nawyki, a i przepisów dobrze nie znał. Najlepiej za 1szym razem zdają osoby, które jeździć uczyły się na kursie, ale wiadomo, że nie wszystkie.


(system) #17

Podpisuję się pod tym. 100 % racji... =D> =D> =D> =D>


(djdavemix) #18

Ja mam codziennie sytuacje, kiedy ktoś próbuje wjechać mi w bok. Ludzie nie wiedzą co to lusterko i martwy punkt.

Pamiętam kiedyś na kursie instruktor pytał jak długo jeżdżę samochodem. powiedziałem że 2 tyg - tyle ile trwa kurs. A miałem wtedy 16 lat - tak tak - jako przywilej szkolny - albo raczej przymus w postaci przedmiotu "Przepisy ruchu drogowego" miałem możliwość jeździć z literą L na zadzie :slight_smile:

Jarod , 3 lata w zależności jak dużo jeździsz. A wiadomo - doświadczenia nabywa się wraz z aktywnością za kółkiem.

Jedni jeżdżą bardzo dobrze - jak ja inni troszkę słabiej :slight_smile: Kiedyś instruowałem młodszego kumpla, żeby nigdy nie liczył na życzliwość innych. Czasem może się zdziwić jak wymusi pierwszeństwo.


(natus08) #19

Jakby nie było, dziennie muszę setkę zrobić, ale nie uważam się za dobrego kierowcę i raczej nie będę :slight_smile: każdy zawsze popełnia błędy ... a z tą życzliwością co piszesz to prawda. Lepiej jest poczekać np na skrzyżowaniu niż jechać i mieć stłuczkę, bo jakiś dureń zapomniał kierunkowskazu wyłączyć :expressionless:


(djdavemix) #20

Nawet nie chodzi o zapomniany migający kierunkowskaz. "Jeżeli ja wszystkich przepuszczam to inni mają prawo robić to samo" - takie myślenie wg mnie jest błędne i można nieźle się sparzyć pchając się na siłę przed inny pojazd...

Czasem mrugam do kogoś z przeciwka jak zapomniał zaświecić światła (czasem i mnie się zdarza) - obawiam się tylko jednego, że ktoś wyjedzie mi z bocznej ulicy uznając, że go chcę puścić. Niby wszystko w dobrej wierze a kolizja murowana. Dlatego szybka ocena sytuacji, którą również powinni opanować młodzi kierowcy. Czasem trzeba działać w sposób nie opisany - nie objęty kodeksem drogowym. Rozbieżności i dylematów na drodze jest ogrom, że żadne przepisy tego nie unormują a tylko zdrowy rozsądek.