Mniej ramu w dualu, czy więcej bez?

(Danzelmario) #1

kolega ma kase na 2 kosci po 512 MB DDR2 . lepiej kupic 2x 512 i miec je w dualu czy dokupic jeszcze 512 i miec w sumie 1536 MB? bo na 2 giga nie ma. wiem ze ten dual channel to malo co daje ale moze ktos wie lepiej? wg mnie lepiej bedzie mu oblivion chodzic na 1,5 giga bez dual ch. a jak wy sadzicie?

aczkolwiek nie jestem pewny wiadomo moze ten dual ch daje jakiegos kopa maxymalnego :stuck_out_tongue:

(Art 4) #2

Z praktyki wiem że w dualu pamięć działa szybciej- przynajmiejw testach evereście. Ale z drugie strony może opłacać się kupić więcej ramu teraz a później dołożyć mniej.

(Danzelmario) #3

art.4 w jakichs syntetykach może i działa lepiej ale to nie odzwierciedla rzeczywistej wydajnosci w codziennych aplikacjach. mysle ze na gothic 3 lepiej podziala 1.5 giga ramu anizeli 1 giga w dualu- najwyzej dokupi kość 512 i sprawdzi jak lepiej chodzi czy tak czy tak.

(Michal Kolatek) #4

Lepiej kupić 1 GB w jednej, a jak ma na następne 512 to niech jeszcze pozbiera i dokupi pózniej jeszcze jeden GB, wtedy będzie 2GB w dualu.

(Danzelmario) #5

Tobi ale wykluczając taką mozliwość to jak lepiej by było?bo zaden dual nie zastąpi dodatkowego pół giga chyba..

(Drojek15) #6

A no w takiej sytuacji jaką opisujesz to lepiej 3x512 bo i tak 2 kości będą dual a 3 single to nie ma co tracić. A może najlepiej będzie jak sprzeda swoje 2 kości i kupi 1x 1GB? Potem dozbiera kaski i kupi drugą 1GB

(Danzelmario) #7

czaki1000 szczerze akurat na tym sie nie znam więc powiedziec koledze ze 3 kośc moze sobie dokupić a pozostałę 2 będą działać w dualu? to to mozna tak?

(Drojek15) #8

Tak bo te 2 będą w dualu (o ile są takiej samej firmy) a ta 3 będzie jako osobna w single.

(Michal Kolatek) #9

O takich cudach nie słyszałem żeby 2 kości pracowały w dual, a trzecia siedziała sobie cichutko w konciku na single.

Teraz niech kupi 1 GB dozbiera te 300 zł i kupi następny GB im mniej kości tym lepiej, łatwiej z miejscem na dalszą rozbudowe ramu.

(Danzelmario) #10

wiem, sam mu tak radzilem zresztą i tak pewnie zrobi. ale czy zeby kupil np 2x 512 + 2x 256 to te pary pracowaly by w dualu? ma cztery sloty, 2 zolte i 2 czarne i by obsadzil tak ze w dwa zolte najpierw 256 a potem 512 i to samo z czrnymi slotami. tak moglo by byc? po prostu teraz pytam dla siebie bo ja nie wiem szczerze powiedziawszy

(Michal Kolatek) #11

Na tych samych timingach i na kościach tej samej firmy pewnie tak, ale 4/4 sloty zajęte.

(Wigrus1) #12

podoba mi się myślenie tego człowieka, co raz to morały powiada :wink:

Niech tak zrobi, kupi jedną kość teraz nazbiera trochę kaski za jakiś tam czas i daje drugą kość i wtedy ma dual i 2GB :stuck_out_tongue:

(Błażej) #13

Tylko jest jeden problem:

A wiadomo jak trudo "dzisiaj" zdobyć pieniądze :slight_smile:

(Drojek15) #14

Wiesz prędzej czy później uzbiera na drugą kość. Sam teraz zaczynam zbierać na 1x 1GB i sprzedam moje 2x 512

(Danzelmario) #15

chłopaki też tak myslę, namówie kolege niech dozbiera do kolejnego Gb i powiem ze wtedy może wyłączyć w systemie plik wymiany bo 2 giga wystarczy w zupelności- przynajmniej tak czytalem ze mozna pokusic sie o wylaczenie pagefile.sys jak sie ma 2giga ramu.