Mniejsza prędkość internetu na Win7

Witam. Posiadam modem Sagem F@st 800(Netia). Ostatnio zwiększyłem prędkość internetu do 10mb (ale dopóki nie zrobią modernizacji ma być ok. 6-8mb). Problem jest w tym, że prędkość zwiększyła się do 3mb. Co najdziwniejsze na starszym laptopie z Win XP (na PC mam Win 7 64bit) jest około 8 mb. Czym to może być spowodowane? Kiedyś były problemy z zainstalowaniem modemu, ale inne sterowniki pomogły. Co jeszcze zwróciło moją uwagę, podczas instalacji i podłączania modemu wyskoczyło okienko z niepowodzeniem instalacji (USB ADSL2 Loader-urządzenia odłączone, ale USB ADSL2 WAN Adapter gotowy do użycia). Macie jakieś pomyśły?

Na tym modemie wyciągniesz maksymalnie 8Mb/s, tak więc jeśli chcesz mieć 10Mb/s, powinieneś wymienić modem na zgodny przynajmniej z ADSL2.

Dziękuję za przydatną informację. No to będzie trzeba wkrótce zmienić sprzęt. Jednak dobrze by było mieć na razie te 8 Mb/s, chyba że Win7 ma jakiś konflikt z tym modem.

Nie powinien, ale jeśli są do niego oficjalne sterowniki lub pobrane z Windows Update to ich staraj się używać.