Mniejsza wydajnosc nowej karty graficznej od starej

Witam wymieniłem Gf 9600 gso top na His Radeona hd5770…wcześniej odinstalowałem sterowniki po starej karcie a pozostałości usunąłem driver cleanerem po zamontowaniu nowej karty zainstalowałem najnowsze sterowniki 11.4 ze strony producenta…uruchamiam Call of duty Black Ops na wyższych detalach i gra tak wolno chodzi ze praktycznie nie da się grac. Na Gf 9600 gra na średnich ustawieniach chodziła płynnie i dużo lepiej…o co tu chodzi?

Wymieniałeś cały zestaw czy tylko kartę?I podaj swojego kompa…

Ja także posiadam kartę od HIS’a (dokładnie 5670 a wcześniej 4670 tez His’a) i zauważyłem że u mnie gry chodzą dużo lepiej na sterownikach od AMD może to poprawi choć trochę wydajność, u mnie tak się stało.

Po wymianie karty graficznej zainstalowałeś ponownie sterowniki Chipset do swojej płyty głównej ?

Nie piszesz jaki system ?

Jeżeli Windows XP to zainstaluj jeszcze DirectX

Prawidłowa instalacja bibliotek DirectX 9.0c

johnisław , na forum używamy polskich znaków (ż, ł, ć, ś, ą itp.). Proszę wyedytować swojego posta i poprawić co trzeba. Niezastosowanie się do prośby będzie skutkowało przeniesieniem tematu do śmietnika.

Nowsza karta jest jakieś 2x szybsza od poprzedniej, ale zależy w czym.

Gry na najwyższych detalach i w pełnej rozdzielczości monitora mają wielokrotnie wyższe wymagania niż na średnich ustawieniach, często tną się nawet na najszybszych kartach na rynku. To celowe, aby przymusić do wymiany grafiki. Pewna gra sprzed ponad 10 lat tnie się nawet na najwydajniejszych współczesnych komputerach, więc to wina kodu gry.

Wymieniałem tylko kartę graficzną a posiadam sprzęt o parametrach:

Typ procesora AMD Athlon X2 6000+

Nazwa płyty głównej Gigabyte GA-M68M-S2P s.AM2

Karta wideo His Radeon hd 5770

Pamięć 2 GB 800 MHz

Karta dźwiękowa Creative Audigy 2 ZS (SB0350) Sound Card

Napęd optyczny LiteOn DVDRW± iHAS124 SATA

Dysk fizyczny HDD SAMSUNG 320GB, SERIAL sATA

Dysk fizyczny ST3160812A (160 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Dysk fizyczny ST380011A (80 GB, 7200 RPM, Ultra-ATA/100)

Monitor LG W2252 (Analog) [22" LCD] (180750411)

Zasilacz Fortron FSP400-60APN 400W

Nie instalowałem sterowników do płyty głównej ale instalowałem DirectX 9…posiadam Windows 7 Prof.

Chipset

Windows 7 32bit :

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … in7-32.exe

Windows 7 64bit :

http://download.gigabyte.eu/FileList/Dr … in7-64.exe