Mnogość adresów IP w moim komputerze

Mam szerokopasmowe łącze UPC i takie informacje na temat adresów IP:

Description: Broadcom 802. 11g Network Adapter

Physical Address 00-1E-4C-4F-EC-42

DHCP Enabled Yes

IPv4 IP Address 192.168.0.10

IPv$ Subnet Mask 255.255.255.0

IPv4 Default Gateway 192.168.0.1

IPv4 DHCP Server 192.168.0.1

IPv4 DNS Servers 62.179.1.63

62.179.1.62

Link-local IPv6 Address fe80::1570:a1e4:3397:8796%10

natomiast inne komputery widzą mnie jako: 89.73.230.190

czy te ustawienia są normalne?

pytam, bo mam wrażenie, że coś dziwnego dzieje się w moim komputerze

Aby sprawdzić jaki masz adres należy :

KROK 1

Uruchamiamy Wiersz Polecenia (START -> Programy -> akcesoria -> Wiersz Polecenia lub START -> Uruchom -> wpisujemy cmd i klikamy OK) i piszemy w nim polecenie ipconfig i klikamy ENTER.

KROK 2

Teraz patrzymy na parametr Adres IP.Włączamy teraz przeglądarkę internetową (jakąkolwiek), wchodzimy naTĄ STRONĘ i porównujemy adresy IP z Wiersza polecenia i ze stronki internetowej. Jeśli są takie same, to znaczy ze mamy zewnętrzne IP. jeśli nie, to znaczy że wewnętrzne.

UWAGA!!!

Na łączach typu Neostrada, Netia czy Chello (generalnie na necie DSL, ADSL i Dial-Up) adresy IP są zewnętrzne .Jeśli używasz takiego łącza i wynikami testu były 2 różne adresy IP, sprawdź, czy twoja przeglądarka nie łączy się za pomocą serwera proxy (sprawdź jej opcje połączenia). Jeśli tak - odznacz to i zaznacz “Bezpośrednie połączenie z Internetem”. Ponów test. Jeśli dalej adresy się różnią, sprawdź, czy nie masz programu ukrywającego realny adres IP (tzw. anonimizer). Jeśli jest włączony - wyłącz go i ponów test. Jeżeli używasz Livebox’a lub routera, masz różne adresy IP w wynikach testu - skorzystaj z poradnika o przekierowywaniu portów + wykorzystanie domeny no-ip.com.

No i prawidłowo od strony internetu jesteś identyfikowany po IP 89 … adres zewnętrzny sieci lecz wewnątrz sieci masz adresacje IP 192… które jest nie widoczne na zewnątrz :slight_smile: reszta adresów IP masz prawidłowych :slight_smile:

Dzięki za pomoc, czyli mogę spać spokojnie