Mnożnik NB/brak regulacji


(Piotr660) #1

Cześć...bawię się trochę w OC swojego phenoma II 550 BE na płycie MA770 UD3 rev.2.0.Postanowiłem kręcic go za pomocą HTT i tu napotkałem problem.Otóż mimo tego,że ustawiłem mnożnik NB z domyślnych 10 na 9 szyna HTT nie zmieniła swojego taktowania.Ustawiłem ją na(HTT) 222MHZ co *9 powinno dać ~2GHz.Hypertransport mogę w BIOS regulować za pomocą częstotliwości i ustawiłem na 2GHZ co również nie przyniosło spodziewanego obniżenia taktowania.Obecnie jest 2220 MHZ co wskazuje,że mnożnik jest *10.Jak wiadomo te dwa parametry blokuja mi mozliwośc dalszego OC bo chciałbym zwiększyć częstotliwość pracy pamięci na 800-810 MHz ,a w tej chwili mam 740.Pamięci to kingstone 667 MHZ/3GB dual.Pomóżcie...czemu tak się dzieje? :?: :!:


(freedom) #2

Czytać!

http://www.purepc.pl/podkrecanie/poradn ... w?page=0,9

Pomieszałeś wszystko, mnożnik NB odnosi się do częstotliwości NB, a nie HTT. Tak samo HT. Nie bardzo rozumiem też, dlaczego nie podkręcasz procesora przez zwiększenie mnożnika. Co do problemów, pamięci mogą po prostu nie wyrabiać. Trzymaj je w okolicach standardowych taktowań, różnicy między 667MHz, a 800MHz i tak nie zobaczysz.


(Piotr660) #3

No spoko wiem,że mnożnik NB to czestotliwość NB,HT itp,ale czemu ten mnożnik u mnie nie zjezdża na 9 :?: Czy to jak sugerujesz może mieć związek z pamieciami?Te ktore mam spokojnie robią 800 MHz.Wiem bo sprawdzałem przy ustawieniu procesora na x16 i dzielniku pamięci na 4.Jak pisałem wcześniej to 3Gb i pracuja w dual channel.Podniosłem im tylko lekko napięcie n 1.84v i było stabilnie.A co do wyboru metody OC to przeczytałem kilka artykułow na ten temat m.in.http://forum.pcformat.pl/Poradnik-Podkr ... m-I-i-II-t i wynika z tego,ze taki sposób daje lepsze rezultaty.Zresztą bawiłem sie w starszej maszynie jeszcze z prockiem Athlon XP i tam jak pamietam podkręcanie odbywało sie właśnie przez FSB czyli jakby dzisiejsze HTT. #-o