Mnożnik procesora spadł z 11x do 4x

Witam. Mam w kompie procesor AMD Athlon 64 3200+ 2.2GHz S754 Venice. Ostatnio zauważyłem że jego mnożnik spadł z 11x do 4x. FSB wynosi 200MHz a HT 800MHz. Dotychczas w BIOSie miałem włączoną opcję Qool ‘n’ Quiet, a procek pracował z prędkością 2.2GHz. Teraz muszę tą opcję wyłączać aby mnożnik z powrotem podniósł się do 11x. Próbowałem instalować zarówno nowe jak i starsze sterowniki do procka, ale bez rezultatów. Ktoś wie jaka jest tego przyczyna?

Pozdrawiam.

może się przegrzewał

Jego temperatura, nawet w największym stresie nigdy nie przekroczyła 42 stopni C.

Bo to jest właśnie zadanie funkcji “Cool 'n Quiet”- ma oszczędzać energię obniżając mnożnik procesora w momencie, gdy nie jest on obciążony- gdy procesor zostaje obciążony obliczeniami mnożnik powinien podnieść się do wyższej wartości.

Wiem do czego służy ta funkcja, u Intela nosi ona nazwę SpeedStep. Sprawdziłem, jeżeli procek jest w stresie to mnożnik zwiększa się, najlepiej niech tak już pozostanie. Tylko dziwi mnie to że do tej pory, nawet jeśli C’n’Q było włączone, to mnożnik stale utrzymywał się na poziomie 11x.