Mobo i RAM do Intel QX6700 i GeForce 8800 GTX

Cześć.

Jaką płytę główną i RAM dobrać do procesora Intel QX6700 i karty graf. GeForce 8800GTX?

Płyta tak max do 200 Euro z obsługą SLI (2x16), a ram w ilości 2GB, im taniej tym lepiej :slight_smile:

Co do płyty, to myślałem o Asus P5N32-E SLI → http://www.komplett.ie/k/ki.aspx?sku=32 … w=detailed

A co do pamięci to 2Gb OCZ DDR2 PC2-8500 Reaper HPC → http://www.memoryc.com/products/descrip … index.html

Czy może coś innego, lepszego…

w tej cenie brałbym eVGA nforce 680i SLI, sam nie mam pojęcia czemu ale nie mam zaufania do tej płyty którą wymieniłeś…

jakbys miał więcej kasy -> Asus Striker Extreme…

quad jak na razie nie obsługuje żadnej gry (z wyjątkiem dem intela) znaczy sie tylko 2 jaja wykorzysta a nie 4

ekonomiczniej jest E6850

p.s Asus rządzi i nie muwie tak dlatego, że akurat mam

Do 8800gtx sli starczy z 8/8x, różnic nie ma najwyżej w granicy błędu pomiarowego np MSI P5N-FI nF 650i ma niższą temp pracy, podczas SLi 100 st C na mostku 680i masz pewne, można zostawić obecną.

Jak komp służy do gier to różnicy nie odczujesz najwyżej wyższą temp i pobór prądu przez kompa 8800gtx jedna karta proca 60-80+ st C, proc TDP powyżej 100W.

Złączono Posta : 01.08.2007 (Sro) 15:35

W ilości ostatnich padliwych sztuk, lub nie wypałów/ kastratów sekcji zasilania na pewno

wiesz procek już mam, i to za 350 juro :stuck_out_tongue: a samą grafę za 300. interesuje mnie tylko płyta gł. i pamięć.

teraz akurat też mam asusa, jak w sigu, nie narzekam :slight_smile:

jasne… asus pod AM2 i część płyt pod C2D to żenada…

to po co brałby 8800gtx w SLI?? :mrgreen:

płytkę można wziąć tak jak Tobi mówi z SLI 8x-8x różnicy nie będzie…

czyli spokojnie można brać coś na n650i?

P6N-FI sli, Evga z 680i lub podana,

OCZ Platinium Rev2, G.Skill, Team Group, Buffalo, Muskin, Crucial, A-Data Extreme, na kościach Micron lub Promos

Złączono Posta : 01.08.2007 (Sro) 15:43

Po co 4 rdzenie jak w grach nie widać różnic c2d na 3 ghz starcza i mniej grzeje od quad. Chłodzenie od razu woda lub np Thermalright Ultra 120/ extreme. 2x 8800gtx w Irlandii zdaje się jest tańszy sprzęt, zarobki też leprze niż w Polsce to czemu sobie nie kupić ot tak z nudów.

cześci są na druiego kompa :slight_smile:

dobra, płyty na n650i odpadają bo mają tylko :slight_smile: 4 porty sata, trzeba 6.

więc zostaje przy przy tym asusie, ma pasywne chłodznie i wszystko co potrzeba, no i mieszcze się w przedziale cenowym :slight_smile: no i 3 lata gwarnacji, evga daje rok.

a nad pamieciami jeszcze pomyśle…

Pamiętam, że było naprawdę sporo problemów jeśli chodzi o GTX w SLI przy płytach x8/x8. Może nowe sterowniki coś poprawiły, ale głowy nie dam.

jak chcesz, ja wziąłbym tę płytkę od eVGA nforce 680i SLI, mniej kłopotliwe chłodzenie płyty, łatwiej będzie montować coolery na proca…

tylko, że ta eVGA jest o 50 Euro droższa…