Moc

ile średnio mocy zużywa komputer w ciągu 24 h? ile to jest kasy tak około ? dziękuje …

Poczytaj:

:arrow: http://forum.dobreprogramy.pl/viewtopic … 6047#86047

dzięki Stumienianin. przydałby się jeszcze jakiś przelicznik kosztów. zna ktoś może jakiś ?

To bardzo proste, musisz znać Moc swojego kompa w [W] i zamienić ją na [kW] czyli podzielic przez 1000 i pomnożyc razy ilośc godzin urzytkowania, otrzymasz wynik w [KWh] który musisz pomnożyc razy cene KWh i masz piękny wynik, pozdrawiam

tylko że właśnie zapomniałem ile wynosi moc mojego kompa :expressionless: qrde. no to jestem w kropce :-x

wystarczy odkręcić boczną obudowe i zobaczyc na plakietke na zasilaczu, musi byc tam napisane :smiley:

Nie jest to takie proste. Nie wiadomo dokładnie ile prądu pobiera. :smiley:

a tak około to ile mógłby pobierać. tak na oko.

Wiesz ale jak masz juz moc i średnie urzytkowanie i cene 1kwh to mozesz w przyblizeniu obliczyc, lepsze to niz nic :wink: gorzej ze sredniż mocy bo to juz wiekszy problem jest, bo nie wiem czy autor mówi o tym że komp działa 24 h czy tylko jakis okreslony czas…

Jest to niestety bardzo zawyżone myślenie.

Ciekawe kto by płacił moje rachunki gdyby tak to liczyć. :-x

nie wiem, nzuczyciel elektroniki mnie tego uczył, także myślałem że trochę pomoge dzieląc sie tą wiedzą, faktycznie nie jest to dokładny licznik…