Mocny router - Ethernet

Witam! Mam kablówkę i potrzebuję jakiegoś routera, któremu mogę podłączyć Internet przez Ethernet. Ważne, aby robił sieć Wi-Fi na 5 lub więcej urządzeń, miał też co najmniej dwa złącza Ethernet do podłączenia innych urządzeń, był dość dobrej firmy (np. D-Link, Linksys) i miał mocny nadajnik (mieszkam w domu jednorodzinnym, piętrowym i ruter będzie stał na parterze, a chciałbym mieć zasięg Wi-Fi w telefonie komórkowym w pokoju na piętrze - aktualnie korzystam z Scientific Atlanta EPR2320R2 i jest za słaby - niestety nie wiem, jaką ma moc). Do tego przyda się, ale nie koniecznie, USB do podłączenia HP Photosmart C3180. Proszę o konkretne modele, a nie tylko firmy. Na sprzęt niezbyt chciałbym wydawać ponad 300 zł.

Do tego takie pytanko:

Typ urządzenia

* Access Point [AP] [14]

* Repeter [5]

* Router [23]

* Switch [10]

* Wireless Range Expander [4]

* Adapter WiFi [1]

* Modem [2]

Taką listę typów znalazłem na stronie sklepu. Czym to wszystko się różni?!

Ja osobiście polecam Dlink DIR-635.

Sam go używam w domu piętrowym i zasięg mam w całym domu.

Drukarkę przez USB również można podłączyć.

Sa 3 antenki więc o zasięg nie powinieneś się martwić.

Jest również N-Draft.

Co to?

I wyjaśni mi ktoś tamte pojęcia?

N draft to jest nastepna wersja standardu polączeń bezprzewodowych tej pory mamy wersje a, b i g.

Z tych wszystkich urządzeń ciebie powinien interesowac dział z routerami (po opisy reszty urządzeń odsyłam do wiki)

A co do wyboru to polecam renomowane firmy (linksys bo sam używam, dlink etc)

Poszukac mozesz sam na stronie pewnego wydawnictwa czasopisma komputerowego jest cały ranking routerów i nie tylko(mozesz nawet zrobic porównania…)

Teraz mam taką sprawę. Otóż internet mam z kablówki, z której dostałem wspomniany wcześniej Scientific Atlanta EPR2320R2. Obsługuje tylko jedno urządzenie na raz - takie ograniczenia wprowadza kablówka. Teraz potrzebuję czegoś, aby podłączyć do aktualnego sprzętu przez Ethernet i rozdzielić sygnał na dowolną ilość urządzeń - bo trochę tego mam. Dwie komórki z Wi-Fi, dwa laptopy z Wi-Fi, dekoder n-ki z Ethernet i chciałbym podłączyć drukarkę USB do sieci.

Dlatego pytam:

  • jaki na stronie sklepu powinienem wybrać typ urządzenia? (wolę się upewnić)

  • czy podany wcześniej Dlink DIR-635 będzie się do tego nadawał?

Wolę być pewien, bo to jednak niemały wydatek, a potem będzie problem, żeby to jakoś oddać.

Będzie sam czytałeś pewnie że typek ma zasięg na całej chacie . Drukarke mozesz podpiąć myśle że to dobry rou.

Ja do tego D-Linka mam podłączone 2 telefony z wi-fi, lapka, zwykłego Peceta i dekoder n-ki również.

A przez USB mam podpiętą drukarkę Canona.

Router się nie wiesza, nie musiałem go resetowac, ogólnie rzecz biorąc nie mam z nim kłopotów.

Dobra, dzięki, ale czy będzie się nadawał do rozdzielenia internetu ze starego routera?

A po co ze starego?

Raczej nie będzie problemów.

Ja mam podpięte bezpośrednio.

Skopiuj MAC z tego Routera starego i obędzie się bez niego.

Ale stary router nie jest podłączany przez Ethernet, ani przez ADSL, tylko przez coś innego (wygląda podobnie do kabla TV). Dlatego chcę rozdzielić.

To masz zapewne kabel koncentryczny. Raczej nie powinno być kłopotów.

W razie czego przypiszesz routerowi statyczny adres i po kłopocie.

Pogooglowałem i chyba taki.

Chodzi o to, że nie będzie problemu z rozdzieleniem?

Jeśli wszystko zgodnie skonfigurujesz nie powinno być problemów.

USR są mocne rutery

Jeszcze jedna sprawa. Czy ten router (dlink dir-635) obsługuje zerowanie TTL (czy jakoś tak - że router maskuje sie, jakby byl komputerem) oraz natowanie (znowu nie jestem pewien nazwy - chodzi o to, że router zachowuje sie, jakby bylo do niego podłączone tylko jedno urządzenie)? Bo wiem, że przy rozdzielaniu kablówki może być to dość istotne.

Mogłem poprzekręcać trochę pojęć, bo ich za dobrze nie znam, tylko je słyszałem, ale wiem, że mogą się przydać i mam nadzieję, że znajdzie się ktoś, kto mnie zrozumie i mi pomoże. :wink:

Co do zerowania TTL to nie mam pojęcia, router jest routerem i jest po prostu urządzeniem sieciowym.

Co do NAT to jak inaczej ma się zachowywać? Router dostaje jeden adres i rozdziela internet na inne z użyciem wew. IP.

Sam do konca nie wiem, o co w tym chodzi - nie znam sie na tym. Ale co do NAT to ahyba ma to, o co mi chodzi. Mam od jogo sie z reszta dowiedziec chyba to zobacze.

D-link chyba są w tej sytuacji najlepsze

NAT to chyba ma większość sprzętu, można bez problemu sprawdzić - np. na vobis.pl. Problem jednak pojawia się z regulowanym TTL, gdyż mało miejsc ma informacje o takiej funkcji.

Chodzi o to, że właśnie to regulowane TTL jest mi potrzebne. WIęc jeśli ktoś znalazł coś dobrego z tą funkcją - proszę napisać.