Mocowanie radiatora

Mam mały problem w swojej karcie graficznej (geforce 2) Czciałem wyczyścić radiatorek z tej karty wiec wyciagnołwm takie małe kołeczki które się wsuwa do dziurek na karcie graficznej, ale aby to zrobić musiałem je zcisnąć obcęgami i gdy je włośyłem ponownie to juz nie trzymaja i radiator z wiatraczkiem mi wyskakuje. Mam pytanie czy te kołeczki kupie w jakims sklepie komputerowym? Jeśli tak to prosze mi powiedzieć jak się to nazywa.

uszol a czy radiator wyczyściłeś też z pasty termoprzewodzącej? Nałożyłeś nową paste?

Co do kołeczków to może nie wcisnołęs ich do końca? Nie możesz ich odgiąć w drugą strone?

Wcisnołem do końca tylko że jak juz mówiłem aby je wyciągnąć musiałem końcówki zmiażdzyć obcęgami i tera są juz za wąskie i wylatują. Z pasty też wyczyścilem ale jutro ide nową kupic. Chyba od razu mi się nie spali? Czy te kołeczki gzieś kupie?

Podejdź do serwisu - w sklepie nie kupisz.

Lub zastosuj śrubki z nakrętkami - od strony druku zastosuj podkładki izolacyjne,aby nakrętki nie stykały się bezpośrednio z płytką drukowaną.

Dobry pomysł z tymi śróbkami chyba skorzystam.

tylko spręcaj delikatnie by nie uszkodzić rdzenia.

Raz jedna srobke raz druga i tak w kółko nie tak że od razu na max przykręcisz jedną a potem się zabierasz za następną bo tak najłatwiej uszkodzić rdzeń :wink: