MODECOM VOLCANO 550W czy uciągnie zestaw?

(Ppsirius) #1

Mój zestaw:

MSI E51

Athlon II X2 240 (zamierzam kręcić)

2x2GB GOOD RAM 1333MHz

2 HDD może dojdzie trzecie w przyszłości

Napęd DVD

GAINWARD GeForce 9800 GT 512MB DDR3 256bit

zasilacz MODECOM 550W VOLCANO MODULARNY

Planuje właśnie kupić kartę i zasilacz od jednego gościa może uda mi się wyrwać za 350zł.

Nasuwa się pytanie czy ten zasilacz uciągnie bez problemu taki zestaw? W planach jest kręcenie procka (przy 3,5MHz powinien nadążyć do karty?) no i karty.

W przyszłości może zmienię procka na Phenoma.

(Longhorn2009) #2

Poradzi sobie swobodnie, po O/C też.

(neo10) #3

Szczerze wydawanie pieniędzy na tego modecoma i na każdego innego w sumie też to jak wyrzucenie ich na śmietnik ;] to nie jest dobry zasilacz.. w jego cenie spokojnie kupisz markowy :slight_smile:

Polecam po prostu dobrego Fortrona:

http://www.esc.pl/product_info.php?manu ... ts_id=6819 wystarczy nawet i na wymianę wszystkiego i mocne oc a i wtedy zostanie duży zapas mocy :slight_smile:

A jak musi być modularny to wystarczy http://allegro.pl/ocz-modxstream-pro-50 ... 89010.html oparty także na fortronie lecz trochę gorszym.

(Azazel33) #4

HAHAHAHA Volcano to jedna z lepszych konstrukcji na rynku, podajesz Fortrona zamiast zasilacza ktory tez jest Fortronem do tego modularnym, wyjdz z tego forum i nie wprowdzaj w blad.

(Viano3) #5

nargoriel napisał już chyba wszystko, nic dodać nic ująć.

"Szczerze wydawanie pieniędzy na tego modecoma i na każdego innego w sumie też to jak wyrzucenie ich na śmietnik " haha, wyjdź.

(majcovsky) #6

IMO za 350PLN nie opłaca Ci się kupować zasiłki + 9800GT. Jeśli już szukasz starszej karty, za tę cenę możesz wyczaić 8800GTS512/9800GTX/9800GTX+... GT to dużo słabsze konstrukcje.

(system) #7

Mam Modecom'a Volcano 650W, parametry bardzo zbliżone do Twojej konfiguracji, więc zakładam, iż zasilacz bez problemu pociągnie to wszystko. I nie żałuję wydanych pieniędzy na ten zasilacz. Gdybym miał powtórnie wybierać - bez zastanowienia wybrałbym dokładnie taki sam :smiley:

(Ppsirius) #8

Czyli mówicie że 350 za dużo? Może coś starguje. Seria 8800 podobno strasznie się grzeją i są prądożerne, tak przynajmniej wyczytałem. To co polecili byś Cię w budżecie 350, karta+zasiłka. Aktualnie jade na integrze, zasilacz chciałbym już kupić z myślą o phenomie.

(Zaq30) #9

jeżeli nie masz w planach w przyszłości podłączania 2 kart graficznych to w zupełności ci wystarczy

(majcovsky) #10

Prądożerne są 8800GTX i 8800Ultra... 8800 GTS (i to koniecznie w wersji 512MB , 640MB jest tylko marketingowym chwytem!) jest najwydajniejszym wyborem wśród serii 8/9 - sam kupiłem taką kartę 3 lata temu i naprawdę nie żałuję, zresztą porównaj sobie w komparatorze kart graficznych: