Modelarstwo zaawansowane-jak zacząć?

Otóż od niedawna porzuciłem swoją 6-letnią pasję jaką było młócenie na kompie i postanowiłem się przerzucić na coś innego. Poszłem na głęboką wodę i postanowiłem że bedę robił figurki.

Problem polega na tym że w google’ach doszukuję się tylko modeli typu samolociki czy czołgi. Czołgi zostawiam na potem na razie chciałbym posiąść informacje jak można zrobić figurkę postaci z systemu gier planszowych Warhammer 40.000 a dokładniej Space Marines.

Jakie materiały są potzebne? Jakimi metodami jest to wyrabiane? Wiem tylko tyle że potrzeba poświęcić niemałą ilość czasu aby wykonać jedną figurkę (wg. mnie może to nawet zająć ok. miesiąca).

Tak więc proszę o wszelką pomoc.

hmm Na poczatek to moze blender byc dobry, dosc prosty w obsludze i ma duze mozliwosci… ale specjalista nie jestem - korzystam z wiedzy nabytej :stuck_out_tongue:

metody… itd… Google :slight_smile:

Jak sie nie myle to bedzie grafika wektorowa

Niestety zostałem źle zrozumiany.

Nie chodzi mi o żadną grafikę wektorowa ani nic z tych rzeczy.

Chodzi mi o modelarstwo z krwi i kości.

Mianowicie chodzi mi o stworzenie figurki takiej jak zapodana w linku ale o dużo mniejszej ozdobności.

http://img424.imageshack.us/img424/2848/330bd1fh.jpg

Nic na kompie, wszystko ma być robione na stole obok kompa :slight_smile:

aaAAA no to mow ze w real-life :stuck_out_tongue:

Najprosciej to kupic gotowe figurki i odpowiednia farbe i zaczac malowac :stuck_out_tongue: ale z tego co wiem to takie figurki sa troche drogawe :stuck_out_tongue:

No właśnie a ja z miłą chęcią zrobiłbym je samemu.

Ponieważ wtedy dorobiłbym im szczegóły ktore by mi pasowały a także usunął te które pasowały by mi mniej.

Figurki, prawda, drogie i raczej nie pójdę na ich zakup.

klik