Modem adsl ->komputer->router bezprzewodowy -> komp

(Rob Szym) #1

mam problemu z konfiguracja tego ustrojstwa. teoretycznie mam mostek, teoretycznie na kompie1 z podpietym modemem pokazuje mi ze jest podlaczony ale juz na 2 komputerze z siecia bezprzewodowa neta nie ma. dodam ze udostepnianie plikow dziala. w opcjach routera w dziale net ma 5 mozliwosci do wyboru:

-Dynamic IP Address

-Static IP Address

• PPPoE ADSL

-PPTP ADSL

-Bridge.

jezeli temat juz byl to sory.. nie znalazlem nigdzie na to odpowiedzi.

pozdrawiam

(Bolo92) #2

^^ jeżeli router ma modem ADSL to wywal modem i podłącz go bezpośrednio do gniazdka. KOMP 1 i KOMP 2 podłączasz do router.

A nie jak masz, jeżeli nie ma router modemu ADSL to modem ADSL>router>komp 1 i Wi-Fi komp 2.

A jak ustawisz tak jak ja mówie to PPPoE ADSL i wpisujesz dane.

(Rob Szym) #3

mam modem adsl neostrady. nie dolutuje tam usb :smiley: chce tylko wiedziec dlaczego nie da udostepnic sie polaczenia

(Bolo92) #4

Zależy jak skonfigurujesz, nie wiem dokładnie która opcja mam bo takich "dziwnych" rozwiązań to nie robię.

Na połączeniu między routerem a PC ustaw tak jak AD-Hoc się ustawia(a czy będzie działało) jak ad hoc się ustawia-google.

A z połączenie od modemu neostrady daj, udostępnij to połączenie i wskaż połączenie pc-router.

Na routerze spróbój Static IP adress bądź dynamic ip adress.

Mostek usuń.

(Rob Szym) #5

mam tylko 1 klucz bezprzewodowy. komputer 1 podlaczony jes przez sieciowke do routera