Modem bezprzewodowy się rozłącza!


(Lukasz 82) #1

Witam.Posiadam modem bezprzewodowy do korzystania z internetu(paluch).Ostatnio wymieniłem na szybszy do 7,2Mb i tu zaczęły się schody.Modem Rozłącza się po kilku minutach korzystania,czasem po godzinie lub dwóch.Nie wiem o co chodzi!W moim firewallu ta aplikacja ma pozwolenie na łączenie się z internetem,wszystkie możliwe pliki tej aplikacji mają.Sprawdzałem modem na innym komputerze i śmiga bez zarzutu.Podłączyłem taki sam modem do swojego komputera i dzieje się tak samo.Może trzeba skonfigurowac mój komputer,ale niestety tego nie potrafię zrobic :frowning: Proszę pomużcie mi z tym bo już mnie krew zalewa!Moja przeglądarka to firefox 3.5.3.Zazwyczaj po kilku minutach wyskakuje: http://img25.imageshack.us/img25/9684/zrzut1f.jpg I znowu się zrobiło w trakcie pisania postu 1,2,3,4,5,6,7,8,9,10.Brakuje mi już cierpliwości.Pomoże ktoś.Pozdrawiam.


(Jjoasz) #2

control panel-menadzer urzadzen-usb hub i znajdz ten, gdzie masz podlaczony modem, we wlasciwosciach urzadzenia - zarzadzanie energia odhacz 'wylacz w celu oszczedzania', czy jakos tak... 8)


(Isiek06) #3

Poprostu wyłącz całkowicie firewall i jeżeli korzystasz z jakichs dodatkowych programow to czy nie maja one ustawione cos jak autowylaczenie neta bo np. wiem ze w autoconnet cos takiego jest...


(Lukasz 82) #4

Nie chcę wyłączac firewalla.Po to jest żeby był włączony.Jest ustawiony tak że ma zezwalac na połączenia z internetem temu modemowi.Zrobiłem też tak jak radziliście z oszczędzaniem energii przez to urządzenie.Teraz jest odznaczone,mam nadzieje że pomoże.Na starszej wersji modemu nie trzeba było nic zmieniac,to mnie trochę zastanawia.Jak problem nie będzie rozwiązany to poproszę was jeszcze o pomoc,o ile to nie problem.Dziękuję i pozdrawiam.


(Jjoasz) #5

jeszcze we wlasciwosciach samego modemu w zakladce zaawansowane tez mozesz poszukac, by modem sie nie wylaczal podczas bezczynnosci (always on lub cos takiego)


(Lukasz 82) #6

I znowu to samo!Teraz pochodził około 2 godzin.a we właściwościach modemu nie ma opcji always on ani nic podobnego.Czy ktoś wie o co chodzi?

-- Dodane 04.11.2009 (Śr) 21:40 --

Mam z tym nadal problem>Czy może ktoś mi pomóc?


(Danielm86) #7

a jest coś takiego jak "Keep Alive"? Jeśli jest to zaznacz


(Lukasz 82) #8

Nie ma żadnych dostępnych ustawień.Jedyne co mogę zrobic to autoconnect http://img145.imageshack.us/img145/1349/zrzut3.jpg


(Jjoasz) #9

najpierw musisz rozlaczyc by wejsc w ustawienia zaawansowane...

a dwa, poszukaj w panelu kontrolnym-menadzer urzadzen-modemy i tam we wlasciwosciach zaawansowanych 8)


(Lukasz 82) #10

Przeszukałem w:http://img4.imageshack.us/img4/4173/zrzut4.jpg i nie ma tam żadnych z tych opcji.Na tym zrzucie są też widoczne karty sieciowe.Może z tym jest coś nie tak?Ja nie mam zielonego pojęcia w jaki sposób powinny byc ustawione.Poza tym próbowałem odinstalowac ten modem i nie mogę.Ani przez dodaj-usuń programy w panelu sterowania,ani przez program CCleaner.Może ktoś wie jak rozwiązac problem z tym modemem?


(Jjoasz) #11

przeciez masz zakladke 'zarzadzanie energia' i zaawansowane... :?:

inna sprawa, ze powinien byc widoczny w polaczeniach/kartach sieciowych

a odlaczasz modem na czas deinstalacji?


(Lukasz 82) #12

Tak.W zakładce zarządzanie energią zmieniłem zeby komputer nie rozłączał urządzenia w celu oszczędzania energii a w zakładce zaawansowane nie ma nic związanego z keep alive lub zawsze włączone. http://img41.imageshack.us/img41/9879/zrzut5.jpg .Modem odłączam na czas deinstalacji,ale nic z tego.Czy jest widoczny w połączeniach/kartach sieciowych nie wiem.Ale jak mi powiesz jak to sprawdzic to zaraz to zrobię.


(Jjoasz) #13

a w polaczenie sieciowe masz w kontrol panel-polaczenia sieciawe?

normalnie, to powinno wygladac tak:

92989f66c1a62471m.gif

ja mam belkina...


(Lukasz 82) #14

A u mnie tak:http://img4.imageshack.us/img4/4959/zrzut6.jpg.Trochę inaczej niż u Ciebie.Czy to jest problem?


(Jjoasz) #15

nie wiem,

nie wiem co mozesz miec namieszane w systemie czy routerze - moze to on rozlacza? tam sprawdzales?

dodaj recznie polaczenie w zakladce polaczenia sieciowe, jesli go nie ma...


(Lukasz 82) #16

Jak to zrobic?Namieszane mogę miec we wszystkim co jest związane z internetem.Po prostu się na tym nie znam.Zakładka połączenia sieciowe: http://img25.imageshack.us/img25/6766/zrzut7.jpg


(Jjoasz) #17

-o

teraz widze, ze masz dongla usb i siec mobilna... dzwon do dostawcy, moze to on rozlacza?


(Lukasz 82) #18

Nie sądzę.Jak już napisałem mój modem działa bez zarzutu na innym komputerze a inny,ale taki sam modem zachowuje się tak samo jak mój modem na moim komputerze.Sądzę że problem tkwi w moim komputerze.Oczywiście sądzę bo się nie znam i głowy sobie nie dam uciąc.


(Jjoasz) #19

to pozostaje jeszcze sprawdzic w schematach zasilania -> ppm na pulpit-wlasciwosci-screen saver-zasilanie...

zawsze wlaczony moze cos zmieni?


(Lukasz 82) #20

Zrobiłem.A co to może zmienic?