Modem Dialog DSL

(Ntav Rover) #1

Witka, mam problem, mam neta z Dialog DSL 2mb/s, posiadam modem Callisto821 ale zaczyna się ***, Dialog nie chce go wymienić a chciałbym go zmienić na własną rękę. Da się coś zrobić z tym fantem ?/

Pozdr NtaV

(Adax22) #2

Ja kupiłbym router z Annex A (EU) dla lini analogowej lub Annex B (E1) dla cyfrowej. Powiedz mi czy Ty masz DSL czy Dialnet ADSL odpowiednik Neostrady??

(Ntav Rover) #3

Jak to można sprawdzić ?/ bo nic na umowie nie pisze :frowning:

Ja mam sieć przez kabel, bez żadnych tam programów typu DialNet itp.

(Adax22) #4

http://www.allegro.pl/search.php?string … category=2

http://www.allegro.pl/search.php?string … interval=7

Port WAN jest na RJ -11 (kabel tel.) Czy RJ-45 (LAN)?

http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic211210.html

Aby uzyskać dostęp do internetu na linii analogowej (POTS) niezbędny jest modem analogowy.

Jeśli chcesz korzystać z pozostałych usług wdzwanianego dostępu do Internetu na linii ISDN należy posiadać własny modem ISDN (wewnętrzny bądź zewnętrzny). Do korzystania z usługi DialNet CDI lub DialNet CDI+ nie jest wymagany zakupu dodatkowych urządzeń, ponieważ odpowiedni sprzęt montuje DIALOG. Wystarczy posiadać sprawny port szeregowy RS-232 lub USB w swoim komputerze.

W przypadku korzystania z usług dostępu do internetu świadczonych w technologii DSL konieczne jest posiadanie karty sieciowej, w którą Abonent musi zaopatrzyć się we własnym zakresie. Modem dostarcza DIALOG.

http://www.dialog.pl/dialoginternet_pytiodp.php

Z instrukcji Twojego modemu dostępnej tutaj http://www.zp.ukrtelecom.ua/media/libra … 21_eng.pdf wynika ze jest to modem obsługujący Annex A (EU) Jak znasz hasło do konfiguracji tego modemu to sprawdzisz sobie swoje dane tam wprowadzone. Dużo o tym jest na Google, forach m.in forum elektroda link powyżej. Zastanawiam się czy dało by się skonfigurować Modem Sagem Fast 800 (też Annex A) do tej usługi i zestawić połączenie. Z Dialnetem się nie spotkałem więc prosze nie mieć mi za złe gdy jest to “głupie” co napisałem.