Modem do neo

Witam

mam obecnie modem do neo sagema @fast 800, ale chciałbym go zmienić, na jakiś dobry , który np. sam łączy z netem.

Miałem uszkodzony modem, wczoraj go wymieniłem ale i tak nie mam zaufania do tego modemu, jaki inny polecalibyście??

a może mozna dokupić jakąś przelotke żeby poprostu podłączyć kabel od netu do karty ethenet ?

zobacz tu są modemy http://www.neostrada.info

do tego można użyć programu AutoConnect :wink:

dużo fachowej pomocy: http://turbokrecik.info/forum/

Pracuję na nim dwa lata i zero problemów.

Ja bym sprawdził linie telefoniczną i sygnał telefoniczny puścił przez filtr listwy zasilającej.

Jak masz kiepskie porty USB lub dużo podpiętych urządzeń w kompie, zastosuj kartę PCI USB 1.1 i do niej podłącz modem.

Może D- Link G604T? On ma modem, router, switch, firewall i Access Point. Używam trzeci dzień. Działa ok, tylko trochę “syczy” podczas pracy.

ja zrobiłem to w pierszej kolejności :slight_smile:

wszystko mam ok, ze znajomym zamieniłem się modemami, od dostał mój a ja miałem jego thomsona, i u mnie było wszystko ok,a u niego były problemy które nie wystepowały nigdy u niego tylko u mnie, dlategho zadzwoniłem wczoraj rano do tpsa , zgłosiłem reklamację, w połódnie pojechałem już do telepunktu i wymieniłem modem, jak narazie jest teraz wreszcie wszystko ok, oby nic się niedziało, :smiley:

Dlatego myslałem o modemie ale nie tpsy, narazie jednak mam wszystko ok, i oby tak zostało

Co do usb mam podłączona tylko drukarke i własnie modem tpsy :slight_smile:

Z usb jest wszystko ok :smiley:

A wiecie może czy są jakieś przelotki aby podłączyć od razu kabelek z neta do karty ethenet i żeby to było połączenie neo ??

nie ma czegos takiego,

Duch juz Ci polecił program aotoconect mozesz sam stworzyc połączenie i nie instalować aplikacji neostrady, dokladniej wytłumaczone i podane linki w tym temacie: neostrada i autoconect

to to ja wiem, cały czas kożystam własnie z autoconecta, nie chodzi mi już o samo połączenie tylko o modem :slight_smile:

Nie można czegoś takiego zrobić. Karta sieciowa nie umie sama wynegocjować połączenia z netem - gdyby umiała to nie istniałyby modemy bo byłyby niepotrzebne. Możesz jedynie kupić modem podłączany do kompa przez złącze RJ45 (do karty sieciowej właśnie) a nie przez usb (np Lucent Cellpipe). Ale on nie będzie niestety kosztował złotówki tak jak Sagem czy Thompson…