Modem Huawei e1752 Mobile Broadband

(Krystian Sikora) #1

Witam wszystkich Forumowiczów.

Posiadam sprzęt Asus G73JH z zainstalowanym systemem Windows 7 Professional 64 bit, od niedawna jestem też posiadaczem mobilnego internetu w norweskiej sieci Telenor który pracuje (a przynajmniej powinien) na modemie Huawei e1752, po wpięciu modemu w USB wyskakuje automatyczny komunikat instalacji oprogramowania a w tym i sterownika modemu,instaluję się wszystko pięknie, po czym resetuje laptopa ,uruchamiam ikonę Mobile Broadband pojawia się wstępne okno z logiem a następnie wszystko znika i nic więcej się nie dzieję. Wyciągam zatem USB stick wyjmuję kartę SIM po czym wkładam ją do innego modemu Qualcomm 3G (tu warto wspomnieć że program obsługujący ten modem to Globe Trotter Connect) i wszystko śmiga bez problemu.Opisana tu przeze mnie sytuacja pozwala mi na stwierdzenie że problem tkwi zarówno w sterowniku modemu jak i programie go obsługującym , byłbym wdzięczny za cenne sugestie i porady jak zmusić do pracy owy modem Huawei oraz możliwe linki do sterowników oraz programów obsługujących sterownik.