Modem iPlus Sony Ericsson GC79 GPRS/WLAN

mam pytanie odnośnie modemu z tematu

korzystał już może ktoś z tego? jak to się sprawuje? czy jest to stabilne?

jak z zasięgiem? warto spróbować? bo chcę w vobisie kupić laptopa i za 1 zl mogę go mieć, po pół roku 60 zł, więc się zastanawiam

tu jest jego specyfikacja

http://iplus.pl/materialy/Sony_Ericsson_GC79.pdf

proszę o opinie

pozdrawiam

Witaj

Używałem wczesniej inny modem wbudowany w SE K500i no i nie powiem sprawował się niezle, dopóki nie podłączyłem radiówki i to wtedy stwierdziłem,że z malucha przesiadłem sie do np.octawi.

Jezeli będziesz tylko korzystać z GPRS to prędkosci przy sciąganiu plików są rzędu 4kb-6kb.

Jeśli w twojej okolicy działa jakaś radiówka to chyba po to ale dokładnie nie wiem jest tam technologia WLAN to można się podłączyc ale w porozumieniu i po odpowiednich opłatach abonamentowych z admin. danej sieci a ty przeciez będziesz miał abonament z sieci PLUS-a.

Zapytaj sprzedawcę czy jest w laptopie karta sieciowa to wtedy nie musisz brac tego modemu iPlusa a wezmiesz sobie radiówkę czy cos podobnego o ile jest tam wybór, bo jeżeli nie ma nic to pozostaje tylko iPlus.

Pozdro

Ja mam iPlusa Modem GC89 i szkoda mówić… (ale powiem) na początku ściąga ok. 25kb/s a gdy przekroczysz limit 1 GB (lub 2GB zależy od podpisanej umowy) to blokują ci prędkość na ok 4 kb! Dlatego jeśli mam możliwość to załóż sobie radiówke! :o

PS. Mieszkam 100m od anteny nadawczej z Plusa! :lol:

Witaj

Nie ma znaczenia fakt, że blisko mieszkasz tylko to że sprzęt Modem GC89, który pracuje na sieci GPRS nie będzie miał większych prędkości, a to że zaczyna ściągać z prędkością 25kb/s to pomyśl jaki musiałby to być modem. Modemy w telefoni komórkowej działającej na zasadzie GPRS to max 53.6kb/s.natomiast gdybyś miał dostęp do UMTS to wtedy modem ma 384kb/s no to można na tym już pracować.

Ja napisałem wczesniej: Używałem wczesniej inny modem wbudowany w SE K500i no i nie powiem sprawował się niezle, dopóki nie podłączyłem radiówki i to wtedy stwierdziłem,że z malucha przesiadłem sie do np.octawi.

Modem w SE K500i ma takie same parametry jak modem Sony Ericsson GC79 GPRS/WLAN

Jeśli masz możliwośc to polecam radiowy a jescze lepszy jest dostęp kablem /niekoniecznie Neostrada/