Modem kablowy i rodzielenei netu

witam

mam neta z kablowki! chcc podlaczyc dwa kompy musze zaplacic za dodatkowy Mac. na pytanie pracownika kablowki jak podalczyc drugi odpowiedzial ze trzeba sobie swicha kupic i podlaczyc modem do swicha a potem te dwa kompy od swicha. wszystko jase tylko mam pytanie jak to jest mozliwe!!?? myslalme ze ruter bedzie ptorzebny a tu masz. potraficie wytlumaczyc dlaczego ruter nie potrzebny jest?

zrób tak http://www.banita.pl/~pysiu/siec%20lan/vectra.html

Jak podłączysz switcha na centrali widzą ile masz w danym momęcie podpiętych kompów.

Jak podłaczysz router z klonowaniem mac widzą cały czas to na centrali jakby był tylko 1 komputer podłaczony twój, chociaż ty ich możesz w danym momęcie podaczyć ile zachcesz.

Podzielenie łacza jest możliwe każdą metodą.

Oni oczywiście proponują switch aby mieć pełną kontrole ruchu na twoich kmpach, bo router ogranicza ich działanie i widoczność do zera :lol: co jest bardzo dobre bo prywatność musi być zachowana bez wglądu co kto sobie podłacza pod ich modem, i tak radze ci podzielić łacze

mam jeszcze jedno pytanko

bo jak podziele lacze z nednego maca to wiadomo ze dwa kompy ktore korzystaja z tego lacza beda mialy adekwatnie mniejszy transfer. doplata to kwestia kilku zlotych wiec nie wiem jak podzieli aby bylo ok bo na kazdym macu ‘dokupionym’ mam full przepustowoc. i juz zbaranialem

W takim wypadku wybierz najprostrze rozwiązanie

Switch