Modem motorola 5121

(Czeszaki) #1

witam, Mam problem z modem motorla 5121. Mam windowsa 7 na laptopie. Na stronie producenta sa tylko sterowniki do visty, jak podłaczalam ethernetem tez nie działa. Prosze o pomoc, wielkie dzieki.

(Seba_K.) #2

A nie da się podłączyć tego modemu przez kartę sieciową? Wtedy nie potrzebujesz sterowników do modemu, tylko do karty sieciowej. Taki sam problem miałem z moim modemem Scientific Atlanta. Nie podłaczę go do USB bo nie ma sterowników, a przez kartę sieciową działa bez problemów.

(Cedar) #3

Seba_K. , Przecież napisał, że połączył kablem sieciowym (ethernet)

wielkopolanin , Sprawdź w menadżerze urządzeń czy nie masz przy którymś "kolorowych znaczków" - może właśnie karta sieciowa nie ma zainstalowanych prawidłowych sterowników?

Aby uruchomić menadżer urządzeń w Menu Start - Uruchom wpisz" devmgmt.msc

(Seba_K.) #4

Objerzałem instrukcję do modemu Motorola 5121. Bez problemu go uruchomisz pod Win7 bo ma wejście Ethernet.

(Cedar) #5

No ma, skoro go podłączał :wink:

Ten modem identyfikuje się u dostawcy po adresie MAC i jeśli jest on prawidłowo wprowadzony do systemu operatora to powinien ruszyć bez najmniejszych kombinacji. Prawdopodobną przyczyną jest brak sterownika karty sieciowej ale aby to wiedzieć musimy poczekać na dane z menadżera urządzeń.

PS. W Win 7 pewnie masz ukryte okienko "Uruchom", więc zrób tak: "Komputer" - "Właściwości" i po prawo masz Menadżer Urządzeń

(Kpc21) #6

Albo Windows+R i:

(Czeszaki) #7

Sprawdziłem sterowniki i sa aktualne:( Wiec nie wiem dlaczego nie działa? Może inny pomysl?

(Cedar) #8

W menadżerze urządzeń czysto? Nie pytałem czy są aktualne tylko czy są jakieś "kolorowe znaczki"

Dla testu załóż w systemie nowe, czyste konto użytkownika, wyloguj się z obecnego, przełącz na nowe i sprawdź. Jeśli nie działa to prawdopodobną przyczyną jest błąd po stronie dostawcy.

(Czeszaki) #9

Pojawie się komunikat "Połączenie lokalne" nie ma poprawnej konfikuracji protokołu IP. Czyli co mam zmienic?

-- Dodane 04.04.2010 (N) 10:34 --

Ale na innym kompie działa ale na usb, sprawdze wylogowanie

(Cedar) #10

Gdzie Ci się pojawia taki komunikat? W menadżerze urządzeń? Możesz pisać bardziej szczegółowo bo nie chce mi się już wyciągać od Ciebie każdą informację. Przeczytaj to co wcześniej pisałem.

(Czeszaki) #11

Kolorowych znaczkow nie bylo w menadzerze zadan, a ten komunikat pojawil sie przy diagnozowaniu bledow z siecia, ale sprawdzlem tez na drugim lapku gdzie mam viste i tez nie dzialalo wiec moze tow inna dostawcy?

(Cedar) #12

Karta sieciowa jest widoczna w menadżerze? Jeśli tak, to prawdopodobnie:

PS. sprawdzałeś na nowym i czystym koncie użytkownika?

(Czeszaki) #13

Tak na czystym koncie i tez nie dziala, przepisalem maca i tez nie dziala