Modem Motorola SBV5121 - diody US, DS, OL i Link nie świecą

Witam, z góry przepraszam za brak polskich znaków, lecz pisze z telefonu. Sprawa jest taka, ze posiadam modem Motorola SBV5121i i od 2 dni mam problem z połączeniem. Otóż jest 7 kontrolek (power, ds, us, online, link, tel1, tel2, standby) i 4 z nich (us, ds, online i link) wcale się nie pala. Skoro tak się dzieje to wiadomo, ze słusznym krokiem jest odłączenie i podłączenie z powrotem kabelka. Na początku zapala się power, potem us, ds, online i link, a gdy dochodzi do zapalania następnych to 4 wymienione gasną. Nie mogę sprawdzić, czy internet jest, czy nie (raczej jak tak się dzieje to nie ma), gdyż mam na aktualna chwile zepsuty komputer. Czy ta cala sytuacja może spowodowana być tym, ze próbowałem podłączyć modem pod lapka (oczywiście się nie podłączyłem, bo nie ma takiej możliwości) a operator mi zablokował połączenie (jeśli tak się rzeczywiście stało to mógł chociaż poinformować, a nie ja się zastanawiam o co chodzi)?

Hej,

Generalnie wygląda to na uszkodzone urządzenie. Aczkolwiek najlepiej byłoby sprawdzić, czy kabel coaxialny (ten z anteny) jest poprawnie umiejscowiony w modemie. Następnie podłącz komputer bądź laptopa kabelkiem sieciowym do modemu i uruchom urządzenie. Jeśli status lampek się nie zmieni, zostanie tylko zgłoszenie do operatora i wymiana.

W drodze wyjątku poprawiłem polskie znaki, ale proszę o nich na przyszłość pamiętać - na telefonie też da się wpisać polskie znaki.

Pozdrawiam,

Dimatheus

Niestety, odłączałem i podłączałem, nadal to samo. Pozostaje mi, tak jak mówisz, zgłoszenie.

Hej,

Skoro restartowanie urządzenia nie daje zupełnie nic, pozostaje tylko wymiana na nowe, bo w urządzeniach tych nie ma możliwości samodzielnej diagnostyki czy aktualizacji firmware’u.

Pozdrawiam,

Dimatheus