Modem neostrady sie zawiesza?

witam. podczas zwykłego użytkowania internetu Neostrady ( przeglądanie stron , ściąganie plików ) wszystko jest ok , ale jeżeli uruchomię grę i podłączę pod jakiś serwer to po krótkim czasie ( 2-30 min ) następuje rozłączenie internetu i samoczynny reset komputera. dodam że jestem po zmianie płyty głównej < http://www.proline.pl/sklep.php?prodid=GIGA+GA-M55S-S3 > , gdzie na poprzedniej nie było tego problemu… obecnie nie używam oprogramowania neostrady tylko łączę się po przez AutoConnect ( tak mi doradzono ) . do modemu dobrałem sterowniki z płyty neostrady ( podpiełem modem —> kreator wyszukiwania urządzeń —> instaluje pliki modemu i adapteru ) w wcześniejszych próbach naprawienia problemu miałem chyba złe sterowniki bo internet się rozłączał i program dający dostęp do internetu, ale komputer się nie resetował . Myślę że modem się zawiesza …

Tego typu restarty są czasami podyktowane tym że powstąją jakieś przepięcia od portów USB. Ostatnio u jednej osoby kiedy przełączyłem użytkowanie internetu z USB na zwykłą sieciówkę wszystkie restarty zniknęły.

Jeżeli komputer się resetuje to raczej nie wina modemu,a prędzej zasilacza,gdy wymieniałeś płytę zmieniłeś zasilacz??Podaj jego moc i markę

FORTRON/SOURCE 350W ATX-350PNF

Towar ZASILACZ FORTRON (ATX-350PNF) 12cm - PFC

Głębokość 140

Ilość wentylatorów 1

Ilość wtyczek ATX 12V 1

Ilość wtyczek Floppy 1

Ilość wtyczek MOLEX 4

Ilość wtyczek S-ATA 1

Informacje dodatkowe Wersja OEM.

Kod Producenta ATX-350PNF

Maks. głośność 28

Maks. moc 350

Posiadane zabezpieczenia przepięciowe, przeciążeniowe, termiczne

Standard ATX12V v2.01

Szerokość 150

Średnice wentylatorów 120

Typ PFC Pasywne

Wtyczka zasilania (ilość pinów) 24

Wtyczka zasilania (opis) 20+4 pin

Wtyczka zasilania (rodzaj) Rozłączalna

Wtyczki ATX 12V (opis) 1 x 4-pin

Wysokość 86

ale gdyby była to wina zasilacza to czy nie wyłaczał by sie podczas gry a nie jak gram i rozłączy sie internet ??