Modem + router na jeden numer

(Sieju 13) #1

witam.mam taka sprawe: mam 1 modem od neo i to jest na starego kompie a mialem router do neo aby miec neo na 2 kompy ale za oceny stary zabral mi ten router i mam takie pytanie: czy jakbym ten modem zostawil u starego a wzial router i podlaczyl do swojego kompa czy to by dzialalo ze stary by mogl siecdziec na necie i ja.PROSZE O POMOC :slight_smile: :slight_smile:

(Adax22) #2

Do rutera pod艂膮czasz komputery mo偶esz to zrobi膰 kablowo i bezprzewodowo w zale偶no艣ci od posiadanego routera i kart sieciowych w komputerze oraz w艂asnych preferencji. W konfiguracji routera wpisujesz nazw臋 u偶ytkownika i has艂o nadane przy rejestracji us艂ugi. Router ma to do siebie ze dzieli internet(艂膮cze) na wi臋cej ni偶 jeden komputer. Jak wcze艣niej mia艂e艣 router i u偶ywa艂e艣 go to pewnie jest skonfigurowany i jak go nikt nie dokona艂 restartu, czy te偶 nie zmieni艂y si臋 dane do us艂ugi to wystarczy go pod艂膮czy膰 i dzia艂a膰.

W dniu 11.05.2008 , o godzinie 19:52 zosta艂 dopisany post przez dekanet

Komputer taty i tw贸j b臋dzie mia艂 internet udost臋pniany przez router ADSL, kt贸ry stanowi Twoj膮 bram臋 do internetu. wi臋c modem ADSL otrzymany od operatora providera b臋dzie nie potrzebny. Przy jednym wszak偶e za艂o偶eniu ze router kt贸ry posiadasz jest z modemem ADSL port WAN RJ-11, a jak nie jest to router ADSL to ju偶 inna"bajka".