Modem/router obchodzący usb

Witam,

na swoim komputerze mam nietypowy problem z usb, objawiający się zrywaniem połączenia i zawieszaniem urządzeń usb. (Same urządzenia są na 200% sprawne a problem szczegółowy opisany jest tu: http://forum.pclab.pl/index.php?showtopic=467969)

Ponieważ neostradę mam właśnie przez modem usb, szukam alternatywnego urządzenia (modem/router), które pozowliłoby mi na połączenie gniazka tel. z komputerem z obejściem usb (czyli poprzez kabel sieciowy chyba). Czy moglibyście polecić takie urządzenie, które byłoby możliwie tanie, bezawaryjne i do tego nie gryzące się z innymi urządzeniami? Docelowym systemem jest win xp ale fajnie byłoby gdyby tak podłączony net działał też pod linuxem.

Pozdrawiam!

Livebox udostępniany przez TP za 10zł miesięcznie bądź jakikolwiek modem zewnętrzny ADSL np z wbudowanym Access Pointet’em (Wi-Fi) i routerem (możliwość podzielenia łącza). Niektóre są dość tanie i można je kupić od 60zł. Do wykorzystania w domu wystarczy jak najprostszy. Sam osobiście polecam sprzęt firmy Pentagram. Połączenie takich modemów z PC to zazwyczaj Router -> Karta Ethernet (RJ45), czyli karta sieciowa.

PS. Musisz się liczyć z późniejszą konfiguracją portów i samego modemu ADSL. NP jeżeli masz własny serwer CS’a będziesz miał troszkę pracy z jego widocznością w sieci.

PS2. LiveBoxa nie polecam o ile masz zamiar korzystać potem z bardziej zaawansowanych funkcji np podziału łącza. Inwestycja w inny zewnętrzny modem zwraca się w całości już po kilku-kilkunastu miesiącach (na dłuższa metę Livebox to spory wydatek).

PS3. Router to także spore ułatwienie. Nie bawisz się ze sterownikami, lecz masz stały dostęp do internetu… Jedyne czego potrzebujesz to karta sieciowa i obojętnie jaki system operacyjny.

Tylko LINKSYS

Dzięki za rady!

Pozdrawiam!