Modem+router=wifi

Witam.

Jako, że jestem totalnym laikiem w tych sprawach, mam pytanie, mianowicie mam modem z dialogu (zwykły modem do PC) ale, że nie mam komputera, zepsuł się. Wiec jeśli kupie zwykły ruter podłącze pod modem, uzyskam w tym połączeniu wifi z którym bedę mógł się łączyć przez telefon/tablet. I czy jeśli tak to  potrzebny jest komputer do tego aby cos tam skonfigurować, czy po prostu kupuje router podłączam do modemu i mam sieć wifi w domu?

 

Pozdrawiam i czekam na odp.

Najprawdopodobniej będziesz musiał router skonfigurować do pracy: ustalić SSID itp.

Do uzyskania takiego wstępnego dostępu będzie potrzebny kabel o ile router nie posiada domyślnej konfiguracji WiFi. Nie musi być wtedy jeszcze połączony do modemu / internetu. Możesz np u kolegi czy jeszcze w sklepie ustawić Nazwę AP, haslo itd, a potem podłączyć w domu do modemu. Niewykluczone, że będzie potrzebny MAC karty sieciowej z komputera celem sklonowania, aby router połączył się z internetem (czy jest sprawdzany powie Ci Twój ISP).

Jak pisał kolega wyżej. Jeśli WiFi w routerze nie będzie domyślnie wyłączone, to spokojnie skonfigurujesz sobie router na tablecie. Na telefonie prawdopodobnie też, ale będzie to raczej niezbyt komfortowe.

Nie, tak łatwo niestety nie będzie. Będziesz musiał podać dane dostępowe do sieci. Z tego co się orientuję Dialog korzysta z protokołu PPPoE lub PPPoA, więc niezbędne będzie podanie loginu i hasła do sieci.