Modem Thomson SpeedTouch 536v6 - gdzie kupić

Jestem zainteresowany kupnem tego modemu. Nie ma go w sklepach internetowych, na Allegro też pustka.

Wiecie może gdzie można go kupić w Internecie, lub w sklepie w Krakowie?

Tak dla ścisłości jest to modem, który dają w TELE2.

Jeśli ktoś miał by taki na zbyciu to proszę o informacje w temacie, a najlepiej na PW.

Zastąp go innym modemem ADSL np Routerem z modemem ADSL, ADSL 2+ NP Firmy TP- Link Jest tego mnóstwo na Allegro http://allegro.pl/search.php?string=Tel … egory=4413

Inna opcja to kupno modemu ADSL Sagem Fast 800 i ustawienie w jego konfiguracji parametrów łącza takie jakie ma Tele2 jak usługa świadczona jest po linii TP to ustawienia łącza pewno będą takie jak w TP na stronie producenta modemu są dostępne sterowniki gdzie już podczas instalacji sterownika masz możliwość wyboru parametrów swojego łącza.

http://www.allegro.pl/item382776267_tp_ … html#photo

mam go zamiast modemu (wersje ze starszą obudową) i śmiga super nawet szybciej się synchronizuje niż zwykły :slight_smile:

A jeśli wolisz sam modem to wychacz czarnego Thomsona SpeedTouch 330 :wink:

Źle zrobiłem nie pisząc od razu o co mi dokładnie chodzi.

Więc tak, mam jakże “szczęśliwą” Neostradę, do tej pory był tylko 1 komputer PC no i do niego podpięty Sagem F@st 800. Teraz doszedł do tego laptop, myślałem nad zakupem routera, ale dla jednego laptopa to nie za bardzo sie opłaca, poza tym moje mieszkanie nie jest duże(3 pokoje).

Tym Thomsonem zainteresowałem się dlatego, że laptop będzie pracował w tym samym pokoju co PC, więc na tą odległość to RJ45 by wystarczył, a do PC przez USB by się podłączyło.

Myślałem także nad zakupem jakiegoś switcha, ale wtedy te kable… to już lepiej bezprzewodowo.

Chyba jednak będę musiał kupić router ADSL, no i karte do komputera i po WI-FI to puścić.

Kup używaną kartę WiFi zainstaluj ją w komputerze stacjonarnym ustaw w trymie AD-Hoc karty w lapciaku i stacjonarnym i zestawisz połączenie bezprzewodowo na zasadzie serwer klient Posurfuj w sieci poczytaj o Ad-hoc sam switch ( w moim rozumieniu przełącznik sieciowy) i tak Ci nic nie da bo i tak musiałby pracować komputer serwer tzn ten co masz do niego podłączony modem Sagem, najtaniej to kupić kabel sieciowy z przeplotem i połączyć 2 komputery w sieć i udostępnić internet i co tam jeszcze chcesz, drugie rozwiązanie to zakupić kartę WiFi PCI do komputera stacjonarnego do przesłania internetu wystarczy Ci taki jaki stosują providerzy WISP czyli o max szybkości przesyłu 11 MB do nabycia za około 20 zł na allegro. Kolejne rozwiązanie to zakup routera ADSL kablowego lub Wifi i jak zakupisz Router ADSL wtedy będziesz miał internet niezależny jednocześnie będziesz mógł korzystać na obu lub pojedynczo bez konieczności uruchamiania komputera serwera bo łączem zarządzał będzie router.