Modem Usb - gdy nie mam usb

Witam. Pisze ponieważ moja znajoma ma problem. Otóż założyła sobie internet i modem usb. Lecz ona nie posiada portów usb.

Więc kupiła kartę usb (karta rozszerzeń) lecz sterowniki są dla systemu 98 Se i wyżej, a ona ma 98. Format nie wchodzi raczej w gre.

Myślałem nad przejściówką z usb na com. (ale nie wiem czy wtedy modem by prawidłowo działał. Jeśli tak to trzeba by było kupić z usb na com bo na allegro znalazłem z com na usb np. http://allegro.pl/item304205060_adapter … 2303_.html

I czy w ogóle jest taka przejściówka.

Dziękuję za wszelką pomoc.

PascalHP

Nie chce Cię dołować, ale musisz przeinstalować przynajmnije na 98SE - bo nawet jeśli znajdziesz sposób by opdłączyć ten modem to i tak nie skonfigurujesz neta, ale z tego co pamiętam 98 wogóle nie miało obsługi USB - dopiero 98SE.

Niech zmieni system, a co do przejściówki i jej zastosowania to głupie pytanie - oczywiście że się nie da w taki sposób, a wystarczyłoby uważać na informatyce w szkole. Nie trzeba systemu formatować zaraz a wystarczy uaktualnić, chociaż to z pewnością gorszy wybór niż instalacja na czysty dysk.