Modem z WiFi do lokalnego internetu radiowego

Witam

Jest możliwość kupienia jakiegoś nadajnika wifi, który bym podłączał pod komputer stacjonarny ze stałym łączem i on by wysyłał sygnał, żebym mógł go odebrać na laptopie w drugim pokoju? Z góry dzieki za pomoc.

pytanie jest banalne,poczytaj troche forum a sie dowiesz.

Router Wi-Fi ci wystarczy do tego.

W zależności od dostawcy internetu będzie Ci potrzebny router z wbudowanym modemem ADSL lub bez niego.

Jeśli masz Neostradę albo Netię i do modemu wpinasz kabel telefoniczny (RJ-11) to potrzebny Ci będzie router ADSL.

Jeśli masz internet od lokalnego dostawcy (np. sieć osiedlowa) i masz zwykły kabel sieciowy podłączony do karty sieciowej w komputerze stacjonarnym to wystarczy Ci zwykły modem DSL.

Musisz jeszcze zdecydować, czy chcesz kupić tani router z technologią WiFi w standardzie b/g czy też może trochę droższy ale z technologią WiFi w standardzie n, która pozwala przesyłać w sieci dane z większą prędkością i ma większy zasięg działania WiFi.

:roll:

Mam radiówke od lokalnego dostawcy. U góry na strychu mam modem który pobiera sygnał z anteny na dachu i w pokoju wychodzi wtyczka z kablem który podpinam do karty sieciowej. I teraz chciałbym mieć do kompa stacjonarnego internet normalnie na kablu i żeby był sygnał wifi do laptopa. To jaki modem kupić? Proszę o jakieś linki allegro itp. Dzięki za odpowiedzi.

Idź na strych i spisz wszystkie dane modemu czyli firma, producent, model, symbole itd. itp. :slight_smile:

Przepraszam za zwłokę.

Modem to:

Spark LAN

Wireless 802.11g Multi-mode AP

FCC IP : RYK-WAPR141

Właściciel sieci chce 100zł za to żeby rozdzielić internet na 2 komputery, ale tylko na kablu nie wifi. I moje pytanie jest takie czy uda mi się to zrobić taniej?

Taniej ?

Najtańszy router kosztuje około 100 zł. także taniej nie będzie, ale będzie z WiFi :slight_smile:

I ten modem co teraz jest na strychu ma tam zostać? i tylko ten ethernet co podłączam do karty sieciowej podłączył bym do routera tak? bo na strychu nie powinno być wifi bo będzie słaby zasięg. I jeszcze jak byś mógł mi podać jakieś przykłady routerów które by się nadały.

Dzięki za wszystko ;]

Bzdura.

Na Allegro dostanie router TP-Link TL-WR340G za ok. 60 zł. już z przesyłką np. http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-wif … 62948.html

Proszę zmienić temat na konkretny, opcja EDYTUJ i popraw.JNJN

Wiesz co to jest około ?

Dokładnie TAK.

Tylko nie napiszę Ci jaki router potrzebujesz, czy taki jak do Neostrady czy taki jak do kablówki.

Poszukaj danych o tym modemie w necie.

http://www.sparklan.com/product.php?fun … prod_id=78 tutaj są jakieś dane

To ten tp link będzie działał jak myślicie? Mój kuzyn ma takiego na netii i działa znakomicie.

w tp linku:

Standard pracy

802.11g, 802.11b,

A w tym moim Spark Lanie też jest

802.11g

około 100 to przedział 90 -110… 60 zł. to 40% taniej.

Zabawny jesteś Unga… wypowiadasz się w temacie o którym nie masz pojęcia… kolega wyraźnie napisał

więc jednoznaczne jest, że router do Neostrady który na porcie WAN ma modem ADSL w przypadku tego łącza i tego APC nie zadziała w funkcji routera a jedynie co najwyżej jako switch co nie pozwoli na rozdzielenie sygnału jeśli Sparklan nie chodzi w trybie WISP.

nie będzie działał właściwie - nie ma funkcji routera. Dałem Ci w linku powyżej namiar na zwykły router TL-WR340G i on spokojnie wystarczy.

http://allegro.pl/tp-link-tl-wr340g-wif … 62948.html

To będzie to działać? Proszę o prostą odpowiedź.

Kto to ustalił ? Jest jakaś norma na “około” ? :smiley:

Zdziwiłbyś się :wink: po prostu jestem zmęczony i nie chce mi się myśleć :expressionless:

TAK, będzie działał.