Modernizacja 3 letniego pceta

Witam Wszystkich forumowiczów :slight_smile:

prosze o pomoc przy modernizacji komputera :slight_smile:

aktualny stan:

GF 7600 Gt 256 MB DDR3

Gigabayte 945P-53 Dual DDR2

CPU pentium e2140 1,60

Ram 2x 512 gb ddr2

Obowiązkowo chciał bym dodac 1gb ramu. Komputer ma mi słuzyc do multimediów i oczywiscie do gier. Chciał bym zmiescic sie w granicach 1000-1300 oczywiscie im mniej tym lepiei :slight_smile:

Za tę kwotę to spokojnie coś z tej listy wybierzesz zestawy-komputerowe-kwiecien-2010-t267420.html :slight_smile:

Chciałem tylko obudowe zostawic dysk twardy i karte dzwiekowa:) Osobno dokupić pozostałem komponety:)

Myslalem nad karta graficzna GeForce 9800GT Gainward 1024MB, DDR3, HDMI, DVI, PCI-E Green 550/1800 lub GeForce GTS250 Asus 512MB, DDR3, DVI, HDMI, PCI-E. Tylko że laikiem jestem jeśli chodzi o sprzęt komputerowy. A jak pójde do sklepu to niechce żeby wcisneli mi to co zalega im na magazynie :slight_smile:

Ja bym na twoim miejscu zostawił sobie tę płytę główną co masz i zmienił procka, grafę i dołożył lub zmienił RAM, aby było przynajmniej 3GB

Napisz jaki masz RAM obecnie.

Za kwotę jaką dysponujesz możesz kupić jakiegoś quada, najlepiej chyba używanego Q9300, grafikę HD 4870 i 2 GB RAM’u.

Za obecny procesor odzyskasz jakieś 150 zł.

Po pierwsze masz 1000-1300 zł, a więc nieźle:P Sprzedajesz: kartę graf. (100 zł), płytę główną (80 zł), procek (120-150 zł), pamięć (70 zł)…czyli uzyskasz za to: 400 zł, czyli razem bd miał 1700 zł i za to kupujesz nowego kompa opartego na AM3. Myślę, że jest to dobre, opłacalne, przyszłościowe posunięcie:) A jak nie…to kupujesz: Core2Duo E6300 (kręcisz tak do minimum 2,5 GHz) + kartę (kolejność w zależności od kaski: ATI HD 4670 DDR3 / GF 9600 GT DDR3 / ATI HD 4850…). I WSZYSTKO ZALEŻY JAKI MASZ ZASILACZ (marka, model i moc - w Wattach).

Owszem, platforma będzie oparta na najnowszej podstawce i pamięciach DDR3, ale to, jak i twoja druga propozycja nie przyniesie maksymalnej wydajności jaką można za tę cenę zyskać.

Core2Quad będzie najwydajniejszy, a jak to już przestanie wystarczać to wówczas się wszystko zmieni.

Za pewne ghosth jak będzie zmieniał następnym razem sprzęt, to już będzie podstawka AM4(?) i inne cuda, więc nic z tej “przyszłościowości” nie będzie. :stuck_out_tongue:

Zrobi jak chce, wiadomo, że świat mknie do przodu…nic nie stoi w miejscu. Więc czy weźmie Am3, czy bd do granic możliwości rozbudowywał sprzęt to wszystko zależy od autora:)

Proponuje coś takiego:

AMD Athlon II X3 440 /3.0GH 299zł

PowerColor Radeon HD4850 PCS 512MB DDR3 399zł

AsRock M3A770DE /AMD 770, DDR3 1333 249zł

OCZ 2GB (2x1GB) 1333MHz CL9 Gold 270zł

Razem: 1217zł (http://www.esc.pl)

Nie wiadomo jaki zasilacz…Resztę byś wziął ze starego kompa… :wink:

Sprzedawca polecał mi GeForce GTS250 Asus 512MB, DDR3, DVI, PCI-E DK jesli chodzi o karte graficzna a le wiadomo polecja zazwyczaj to na czym maja najwieksza marże:) a co do plyty glównej to mówił że jest do wymiany bo czegoś nieobsługuje:) jestem naprawde dużym laikiem :frowning:

Dodane 22.06.2010 (Wt) 20:42

Zasilacz też chyba powinien na emeryture przejść :slight_smile: A ten zestawik to konkretny jest :slight_smile: a żeby zaoszczedzić grosza ten ram co mam czyli 2x 512 mb może byc wykorzystany?? Wtedy tylko dokupic 1 gb? :slight_smile:

Nie może być wykorzystany bo tym masz DDR2, a w tym zestawie co podał kolega znajdują się DDR3…mobo obsługuję tylko DDR3:P

A ten zestawik co przedstawił Rayderz wart swojej ceny? Coś byście zmienili np. mocniejsza grafa kosztem czegoś innego?:slight_smile:

Z małymi poprawkami:

Procesor:AMD Athlon II X3 440 /3.0GHz, 1.5MB, 95W, BOX, AM3/299 zł

Płyta główna:MSI 770-G45 /AMD 770, DDR3-1600/285 zł

Pamięć RAM:GoodRam 2GB 1600MHz CL9/220 zł

Karta graficzna:Connect3D Radeon HD4850 512MB DDR3 /256bit/ 2xDVI TV-out/369 zł

Nie uważacie, że 2GB pamięci może być mało przyszłościowe? Już się zdarzają gry, które skorzystałyby z większej ilości pamięci.

Na razie tyle mu wystarczy, a za pół roku na pewno bd miał w portfelu kasę na kolejne 2 GB:D

W tej chwili 2 Gb wystarczą. Jak odbije się finansowo to napewno dokupie jescze ze 2 gb. :wink: To jeszce pytanie czy tai zestawik bedziemógł śmiało podziałać przez 2-3 lata??? chodzi głównie o jakieś gry typu bioshock czy CoD takie bardziej wymagające sprzętowo:)

No wiesz sprzęt mega wydajny nie jest, podzespoły to też nie żadne nowości…Taki zestaw na maxx 1,5 roku, a potem jakaś modernizacja typu wymiana karty graficznej i procka:)

Myślę,że tak…Tylko później przydałaby się wymiana procka i karty…Bo za tą cenę lepszego zestawu się nie złoży… :slight_smile:

Zależy jak się będzie rozwijać technologia.

Za jakiś czas może doskwierać też brak DX11.